Gündem Haberleri

  Dişlerin gücü

  Hürriyet Haber
  20.10.2003 - 01:44 | Son Güncelleme:

  Bir Malezyalı, tam 260 ton 800 kilogram ağırlığındaki altı yolcu vagonunu dişleriyle 4.2 metre çekerek Guinness Rekorlar kitabına girdi.

  Cumartesi günü Malezya'nın başkenti Kuala Lumpur'da bulunan tren istasyonu akıllara durgunluk veren bir rekora ev sahipliği yaptı. V. Rathakrishnan isimli 37 yaşındaki Malezyalı binlerce izleyicinin gözleri önünde 260.8 tonluk altı adet yolcu vagonuna bağladığı ipi dişleriyle 4.2 metre çekti. Yeni dünya rekoruna Malezya Başbakanı Mahathir bin Muhammed ve Brunei Sultanı Hassan el Bolkiah da tanık oldu.

  Ağırlığının 3180 katı

  Şaşkın bakışlar altında tonlarca ağırlıktaki treni lokomotif gibi çeken 37 yaşındaki Rathakrishnan, Guinness Rekorlar kitabına girmeye hak kazandı. 1.68 metre ve 82 kilo ağırlığındaki Rathakrishnan, kendisinden 3180 kat daha ağır olan devasa demir yığınını çekerek rekor kırdı. 1996 Yılında Walter Arfeuille isimli Belçikalı, 223.8 ton ağırlığındaki 8 yolcu vagonunu 3.2 metre çekerek rekorlar kitabına adını yazdırmıştı.

  Malezya'nın diş kralı

  Yeni rekorun sahibi Rathakrishnan, bir kaç yıl önce dişleri ile ağır nesneleri çekerek işe başlamış ve şu anda Malezya'nın diş kralı olarak anılmaya başlandı. Kendisini dünya rekoruna hazırlamada, disiplinli çalışmasının büyük bir payı olduğunu belirten Rathakrishnan, geleneksel yoga, yavaş koşu ve uzun mesafeli yürüşler yaparak hazırlandığını söyledi.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı