GeriGündem DİSK ve KESK'liler İstanbul'a ulaştı
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

DİSK ve KESK'liler İstanbul'a ulaştı

Türkiye Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu (DİSK) ile Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu'nun (KESK) ortaklaşa düzenledikleri ''İşsizliğe, Yoksulluğa ve Savaşa Karşı Ankara Yürüyüşü'' çerçevesinde Edirne'den hareket eden grup, İstanbul'a ulaştı.

KESK Genel Başkanı Sami Evren ve DİSK Genel Başkanı Süleyman Çelebi ile birlikte saat 12.30'da Sefaköy'e gelen grup, burada DİSK Genel Sekreteri Murat Tokmak ve KESK Genel Sekreteri Sevil Erol'un da aralarında bulunduğu grup tarafından karşılandı.

Burada ellerinde taşıdıkları pankartlarla bir süre yürüyen gruba hitaben kısa bir konuşma yapan Evren, ''Yolsuzluğa, yoksulluğa, işsizliğe ve Afganistan'a bomba yağdıranlara hayır demek için yürüyoruz'' diye konuştu.

Çelebi de, yürüyüşü düzenlerken çeşitli engellerle karşılaştıklarını belirterek, ''Biz, Türkiye'nin sorunlarına sahip çıkarak onların giderilmesi için mücadele veriyoruz. Milyonlarca insanişten atıldı ve hala atılmalar devam ediyor. Bu zulmü yok etmek için yürüyoruz'' dedi.

Daha sonra otobüslere binerek Vatan Caddesi girişine kadar gelen grup, burada da DİSK, KESK ve çeşitli sendikaların İstanbul Şube temsilcileri ve üyelerinden oluşan kalabalık bir topluluk tarafından karşılandı. Grubun burada yoğun güvenlik önlemleri altında, çeşitli pankart ve sloganlar eşliğinde Vatan Caddesi'ndeki yürüyüşü sürüyor.

Saraçhane Parkı'na kadar yürüyecek olan grup, burada yapılacak basın açıklamasının ardından, Okmeydanı Perpa'da bulunan Aktif Dağıtım'da çalışan işçilerin başlattığı greve dektek amacıyla bu işyerine gidecek.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle