Gündem Haberleri

  Dışişleri Sözcüsü Tanju Bilgiç'ten Rusya'ya cevap

  Sevil ERKUŞ/ANKARA
  16.12.2015 - 12:43 | Son Güncelleme:

  Rusya’nın, “Türkiye bir kez daha Rus savaş uçağı düşürmeyeceğinin garantisini versin” şeklindeki açıklamasına Türk Dışişleri'nden cevap geldi.

  Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Tanju Bilgiç, düzenlediği basın toplantısında Rusya krizi sonrası yaşananlar hakkındaki sorulara cevap verdi.

  Bilgiç, Rusya’dan bu sabah gelen “Türkiye bir kez daha Rus savaş uçağı düşürmeyeceğinin garantisini versin” açıklamasına, “Rusya, Türk hava sahasını bir kez daha ihlal etmeyeceğinin garantisini versin” sözleriyle cevap verdi.

  Bilgiç ayrıca Rusya'nın istediği unsurların (tazminat, özür, pilotların cezalandırılması) karşılanmasının mümkün olmadığını vurguladı.

  PALERMO TEPKİSİ

  Palermo Belediyesi'nin terör örgütü lideri Abdullah Öcalan'a fahri vatandaşlık vermesine de Dışişleri Sözcüsü Tanju Bilgiç sert yanıt verdi.

  Bilgiç, "Bir terör örgütü liderine fahri vatandaşlık vermesi kabul edilemez ve saygısızlık oarak değerlendiriyoruz. Bu terörle mücadeleye önemli sekte vuracaktır...AB'nin listesinde terör örgütü olarak tanımlanan örgütün liderine fahri vatandaylık verilmesi terörle ortak müadelemize sekte vurur... İşbirliği istihbarat paylaşımı mücadelede önemli unsurlar... Palermo Belediyesi'nin kararı kabul edilemez saygısızlıktır..." dedi.

  Etiketler: uçak , gündem
  Son Dakika Haberler

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı