Gündem Haberleri

  Dışişleri: İsrail'deki saldırıda 3 Türk yaralandı

  A.A.
  20.01.2006 - 13:29 | Son Güncelleme:

  Dışişleri Bakanlığı, İsrail'in Tel Aviv kentinde dün öğleden sonra 31 kişinin yaralanmasına neden olan terör saldırısını şiddetle kınadığını bildirdi.

  Bakanlıktan yapılan açıklamada, olayda üç Türk vatandaşının da hafif yaralandığı ve ayakta tedavi edildiğinin öğrenildiği belirtildi. Yaralanan Türklere gerekli ilginin Türkiye'nin Tel Aviv Büyükelçiliği yetkililerince gösterildiği ifade edilen açıklamada, ”Aralarında üç vatandaşımızın da bulunduğu 31 kişinin yaralanmasına neden olan bombalı terör saldırısını şiddetle kınıyor, saldırıda yaralananlara acil şifa diliyoruz” denildi. Açıklamada şunlar kaydedildi:

  “Filistin Yasama Konseyi seçimlerinden kısa bir süre önce düzenlenen saldırının barış ve istikrar sağlanmasına yönelik çabaları engellemeye ve bölgede şiddet sarmalını yeniden tırmandırmaya çalışan çevrelerce düzenlendiğine şüphe bulunmamaktadır. Tarafların bu hassas dönemde, barış karşıtı çevrelerin emellerine ulaşmalarına izin vermemek için azami itidal ve dikkatle hareket etmeleri önem arz etmektedir.”
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı