Gündem Haberleri

  Dışişleri Bakanlığı'ndan üs iddialarına yalanlama

  A.A.
  02.01.2006 - 17:16 | Son Güncelleme:

  Dışişleri Bakanlığı, ABD'nin bazı komşu ülkelere saldırı düzenlemek için Türkiye'den askeri üs istediği yönündeki iddiaların gerçeği yansıtmadığını bildirdi.

  Bakanlıktan yapılan açıklamada, son dönemde Türkiye'ye yapılan, aralarında Amerikan Merkezi Haberalma Teşkilatı (CIA) Başkanı Porter Goss'un da bulunduğu bazı üst düzey ziyaretlerle ilgili olarak ulusal ve uluslararası basında çeşitli spekülasyonlar yapıldığının izlendiği belirtilerek, şunlar kaydedildi:

  “Amerika Birleşik Devletleri'nin bazı komşu ülkelere saldırı düzenlemek için Türkiye'den askeri üs istediği iddiası çerçevesinde oluşturulan bu spekülasyonların gerçekle hiçbir ilgisi bulunmamaktadır. Daha önce tarafımızdan yapılan yalanlamalara rağmen devam eden bu spekülasyonlar üzüntüyle karşılanmaktadır.

  Türkiye, bölgesindeki sorunların diyalog ve müzakereler yoluyla çözümlenmesini savunmakta, bölgemizin yeni sorunlara ihtiyacı bulunmadığına, herkesin bu amaçla üzerine düşen sorumluluğu yerine getirmesi gerektiğine inanmaktadır.”
  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı