Gündem Haberleri

  Dışişleri Bakanı Gül: Türk halkı bir çok hizmetten mahrum kaldı

  A.A.
  12.08.2006 - 21:24 | Son Güncelleme:

  Gül, Erciyes Üniversitesinin Kayseri'nin Develi ilçesindeki yerleşkesine hayırsever işadamları Sami Dedeoğlu ve Mehmet Paksoy tarafından yaptırılan Paksoy Ziraat Fakültesinin açılışında yaptığı konuşmada, fakülte binasının 3 yıl önce temelini atarken duydukları heyecanı, coşkuyu bugün de yaşadığını söyledi.

  Develili hayırsever işadamlarını takdirle andığını ifade eden Gül, hepsine ayrı ayrı teşekkür ettiğini belirtti.

  Türkiye ve Kayseri'de son 3-4 yıl içinde çok güzel şeyler olduğunu kaydeden Gül, sözlerine şöyle devam etti:

  “Bu güzellikleri eminim ki sizler de gittiğimizde, gezdiğinizde görüyorsunuz. Bunlar hepimizin özlediği, Türkiye'nin geciktirdiği hizmetlerdi. Şüphesiz ki daha yapılacak çok iş var. Çünkü, Türk halkı maalesef lüzumsuz iç çekişmelerden dolayı yapılacak birçok hizmetlerden mahrum kaldı. Şimdi bir istikrar var, huzur var. Kararlı bir şekilde ne yapacağını bilen bir hükümet var. Büyük projelerle ilgili büyük bir gayret içerisindeyiz.”

  Kayseri'deki bazı projeler hakkında da bilgiler veren Bakan Gül, Develi'deki sulama projesi tamamlandığında bu bölgenin ikinci Çukurova olacağını kaydetti.

  “KAYSERİLİLER BİRARAYA GELDİĞİNDE...”

  Kayseri'de başka hiçbir ilde görülmeyen büyük işler yapıldığına dikkat çeken Gül, işadamlarının kazandıklarının bir kısmını doğdukları topraklar için harcadıklarını anlattı.

  Bazılarının bir araya geldiğinde sadece eğlenceyle vakit geçirdiklerini ifade eden Gül, Kayserililer bir araya geldiğinde ise memleketlerine eğitim, sağlık için ne yapabileceklerini konuştuklarını söyledi.

  Gül, zamanın çok hızlı aktığını ifade ederek, şunları kaydetti:

  “Burada yaşları daha ileride olan büyüklerimiz var. Onlar daha iyi bilirler. Çok lüzumsuz işlerle vakit geçirdik. Bunların faturasını da hep beraber ödedik. Şimdi artık hepimizin gece gündüz çalışma vakti. Her ne iş yapıyorsak, yaptığımız işi en iyi şekilde yapacak ve çok iyi bir dayanışma içinde olacağız. Bu sayede ülkemizi, halkımızı daha mutlu edeceğiz.”

  AK Parti İstanbul Milletvekili ve TBMM Anayasa Komisyonu Başkanı Burhan Kuzu ise Türkiye'deki üniversite sayısının yetersiz olduğunu kaydetti.

  Kuzu, Türkiye'nin yarısı kadar toprağı bulunan Japonya'da 2 bin 500 üniversite bulunduğuna işaret ederek, Türkiye'de de en az 250 üniversite kurulması gerektiğini söyledi.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı