Gündem Haberleri

  Dışişleri Bakanı Gül Finlandiya'ya gidiyor

  Hürriyet Haber
  14.10.2005 - 11:40 | Son Güncelleme:

  Dışişleri Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Abdullah Gül, Finlandiya Dışişleri Bakanı Erkki Tuomioja'nın daveti üzerine, 17 Ekim'de Finlandiya'ya resmi ziyarette bulunacak.

  Dışişleri Bakanlığı'ndan yapılan açıklamaya göre, Gül, Tuomioja ile görüşmelerde bulunacak ve Cumhurbaşkanı Tarja Halonen tarafından kabul edilecek.

  Parlamentonun Dışişleri Komitesi ile AB İşlerinden Sorumlu Büyük Komitesi üyeleriyle yapılacak toplantıya katılacak olan Gül, ekonomik konularda da temaslarda bulunacak.

  Açıklamada, ziyaret sırasında yapılacak görüşmelerde Türkiye'nin Finlandiya ile ikili ilişkilerinin yanı sıra önemli uluslararası ve bölgesel gelişmeler hakkında görüş alışverişinde bulunulmasının öngörüldüğü kaydedilerek, şöyle denildi: “Sayın Bakanımızın temasları, Türkiye-AB ilişkilerinde gelinen aşama ve özellikle 3 Ekim 2005 tarihinde katılım müzakereleri sürecinin başlamış olması itibariyle, 2006 yılının ikinci yarısında AB dönem başkanlığını üstlenecek olan Finlandiya tarafıyla görüş alışverişinde bulunulmasına ve çeşitli veçheleriyle Türkiye-Finlandiya ilişkilerinin ele alınmasına olanak sağlayacaktır.” 

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı