Gündem Haberleri

  Dışişleri Bakanı Gül Beyrut'ta

  A.A.
  16.08.2006 - 10:45 | Son Güncelleme:

  Dışişleri Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Abdullah Gül temaslarda bulunmak üzere günü birlik ziyaret için Lübnan'ın başkenti Beyrut'a geldi.

  Gül'ü taşıyan ATA uçağı, saat 10.19'da Beyrut'taki Refik Hariri uluslararası havalimanına indi. Dışişleri Bakanlığı yetkilileri tarafından özel konuklara ayrılan VIP bölümünde karşılanan Gül, Türkiye'nin Beyrut Büyükelçisi İrfan Acar'ın da bulunduğu heyetle Beyrut'un merkezindeki Dışişleri Bakanlığına gitti.

  Bakanlık girişinde Dışişleri Bakanı Fevzi Salluk tarafından sıcak bir şekilde karşılanan Gül, daha sonra görüşmelerin yapılacağı salona geçti.

  Lübnan Dışişleri Bakanı Salluk, gazetecilerin Gül ile fotoğraf çekerken el sıkışmalarını istemesi üzerine, “Kendisi bizim kardeşimiz” diyerek ayağa kalktı ve Gül ile el sıkışarak gazetecilere poz verdi.

  Gül, bugün ayrıca Meclis Başkanı Nebih Berri, eski Lübnan Başbakanı Refik Hariri'nin oğlu Saad Hariri ve Başbakan Fuad Sinyora ile görüşecek.

  Dışişleri Bakanı Gül, ayrıca Lübnan Başbakanı Sinyora'nın vereceği öğle yemeğine katılacak.

  Gül'ün burada ülkede bulunan Pakistan, Fransa ve Malezya dışişleri bakanlarıyla da BM yönetiminde Lübnan'a asker gönderilmesiyle ilgili konularda görüşme yapması bekleniyor.

  Etiketler:
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı