Gündem Haberleri

  Disiplin yönetmeliği ne diyor

  Hürriyet Haber
  19.11.2009 - 10:18 | Son Güncelleme:

  Galatasaray Cafe Crown'un basketbolcu Cemal Nalga'yı oynamaması gereken 2 maçta, 'Tufan Ersöz' forması ile oynatmasının yankıları sürüyor.

  Bu olaydan sonra Galatasaray Erkek Basketbol Takımı'nın ihracı gündeme geldi. Yönetmelik bu konuda ne diyor. İşte maddeler:

  23.1. Lisans veya herhangi bir belge üzerinde değişiklik veya sahtecilik yapan veya gerçek olmayan evrak düzenleyen ve bunları bilerek kullanan veya kullandıranlar bir yıldan üç yıla kadar yarışmalardan men veya o kadar süre ile hak mahrumiyeti cezası ve 10.000.-YTL' sına kadar para cezası verilir.

  23.3. Kuruluşun sahtecilik ve kandırma suçlarına katılması halinde, olayın durumuna göre ligden ihraç edilme ve 10.000.YTL' sına kadar para cezası verilir.

  24. Yarışmadan men cezasına rağmen oynayan, beklemesi gereken cezalı süreyi doldurmadan veya idari tedbirin tebliğine rağmen bu tedbir kaldırılmadan yarışmalara katılanlar ile buna sebep olanlar, hak mahrumiyeti cezası bulunduğu halde veya idari tedbir ile yarışmaya katılmaktan veya yönetmekten men edilmiş olmasına rağmen yarışmaya katılanlar veya yöneticilik yapanlar üç aydan iki yıla kadar yarışmalardan men veya hak mahrumiyeti cezası ve 10.000.-YTL'sına kadar para cezası verilir.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı