GeriGündem Dişçiye muayeneye gitti tutuklu olduğunu öğrendi
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  1
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Dişçiye muayeneye gitti tutuklu olduğunu öğrendi

Dişçiye muayeneye gitti tutuklu olduğunu öğrendi
Uluslararası deniz taşımacılığı yapan şirkette çalışan Kaya, İstanbul Güneşli’de bir giyim mağazasında kıyafet denerken cüzdanını soyunma kabinindeki montuna bıraktı. Bu sırada aile gibi davranan 1’i çocuk, 4 kişi monttan cüzdanı alıp uzaklaştı.

İSTANBUL'da 5 ay önce cüzdanını çaldıran Muhammed Seyyid Kaya (35), bayram tatili için memleketi Sivas'a gitti. Kaya, diş tedavisi için Cumhuriyet Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi'ne başvurduğunda SGK numarasının askıya alındığını ve cezaevinde tutuklu göründüğünü öğrendi.

Hemen e-Devlet üzerinden bilgilerini sorgulayan Kaya, hakkında 31 Temmuz'da hırsızlık suçundan işlem yapıldığını ve 1 Ağustos'ta tutuklanmış olduğunu gördü. Cüzdanını çalan kişinin kendisini ‘Muhammed Seyyid Kaya’ ismiyle tanıttığı ve farklı suçtan tutuklandığı ortaya çıkınca, gerçek Muhammed Seyyid Kaya hukuk mücadelesi başlattı. Kaya, yaşadıklarını şöyle anlattı:

“Resmi olarak tutuklu olduğumu öğrendiğimde büyük şok yaşadım. Eşim hamile, doğumu yaklaştı, umarım kısa sürede yaşadığımız bu sorunları çözeriz. Cüzdanımı çaldırmam büyük sorunları da beraberinde getirdi. Eğer başınıza böyle bir olay geliyorsa mutlaka polise bilgi verip tutanak almalısınız yoksa cezaevine dahi girebilirsiniz.”

 

False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle