Gündem Haberleri

  Dişçi koltuğundan kaçan sanığa rekor ceza

  Hürriyet Haber
  13.04.2016 - 08:01 | Son Güncelleme:

  Tedavisi için getirildiği Okmeydanı Ağız ve Diş Hastalıkları Hastanesi’nden firar eden tutuklu sanık Hünkar Karataş, 120 yıl 4 ay hapis cezasına çarptırıldı.

  Tedavisi için getirildiği Okmeydanı Ağız ve Diş Hastalıkları Hastanesi’nden 11 Mart’ta firar eden suç örgütü lideri Hünkar Karataş’ın da aralarında bulunduğu 11 sanığın yargılandığı davaya İstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesi’nde devam edildi. Savunması sorulan sanıklardan Ergün Başyurt, “Yaptığım suçları ikrar ettim. Herhangi bir kişiye ne emir verdim, ne de aldım. Tek suçum Hünkar Karataş’ı tanımak. Beraatimi isterim” dedi.

  Sanıklardan Kadir Sarıçam, “ölümlü olayın kazayla meydana geldiğini ve bilerek suç işlemediğini” öne sürerken, sanık Muhammet Ali Yamaç da, “Ben ölümlü olaydan sonra kendim teslim oldum, beraatimi ve tahliyemi istiyorum” diye konuştu.

  Davaya ilişkin kararını açıklayan mahkeme heyeti, firari sanık Hünkar Karataş’ın, “suç örgütü kurma ve yönetme” suçundan da 3 yıl 9 ay, 9 kere “yağma” suçundan 101 yıl 6 ay, “nitelikli hırsızlık” suçundan 2.5 yıl ve diğer çeşitli suçlardan toplam 120 yıl 4 ay hapse mahkum oldu.

  Davada yargılanan diğer sanıklar da 10 yıldan, ‘ağırlaştırılmış müebbet hapse kadar değişik cezalara çarptırıldı.

  Çok sayıda suçtan yargılanan Hünkar Karataş’ın firarı, çevredeki işyerlerinin güvenlik kamerasına böyle yansımıştı.

  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı