Gündem Haberleri

  Dışarı çıkmayın

  Hürriyet Haber
  26.07.2007 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Hava sıcaklıklarının mevsim normallerinin 4 ila 8 derece üzerinde seyrettiği bazı bölgelerde vatandaşlar güç anlar yaşadı.

  Sıcağın etkisindeki bazı illerde dün şunlar yaşandı:

  İSTANBUL Meteoroloji Bölge Müdürü Mustafa Yıldırım en yüksek sıcaklığın Kumköy, Sarıyer ve Kağıthane’de 40, Beykoz, İkitelli, Kartal ve Pendik’te 39, Samandıra’da 38, Bakıröy’de 36 derece olarak ölçüldüğünü söyledi. Poyrazla birlikte hava sıcaklıkları bugünden itibaren 30-32 derecelere düşecek. Özellikle öğleden sonra kuvvetli rüzgar görülecek.

  İZMİR Sıcaklık 43 dereceye ulaştı. Sağlık Müdürlüğünün yaptığı ’dışarı çıkmayın’ uyarısı etkili oldu. Konak Meydanı, Kemeraltı Çarşısı gibi en kalabalık bölgeler, terk edilmiş görüntü sergiledi.

  SAKARYA
  Sıcaklık 36 derece oldu. Mehmet Ali Özdemir’e dükkanda, sinek ve böcek ilaçlarının bulunduğu sprey kutuları patladı. Çıkan yangında dükkanın tamamı ile komşu iki dükkan kısmen yandı.

  ÇANAKKALE
  Son 75 yılın en sıcak günü dün yaşandı. Sıcaklık 40 dereceye ulaştı. Nem oranı yüzde 51 olarak ölçüldü.

  BURSA Sıcaklık gölgede 40-41 dereceyi buldu. Havuzlar, vatandaşların akınına uğradı. 67 türden 515 hayvanın bulunduğu Bursa Hayvanat Bahçesinde çeşitli önlemler alındı.

  OSMANİYE Hava sıcaklığı dün 44 derece olarak ölçüldü. Cadde ve sokaklar boşaldı. Nem oranı gece yüzde 96’ya kadar çıktı.
  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı