Gündem Haberleri

  Dink cinayetini aydınlatacaktım

  Selahattin GÜNDAY / DHA
  29.05.2010 - 00:00 | Son Güncelleme:

  İstanbul’daki bir uyuşturucu örgütüne yardım etmekle suçlanan Emniyet Genel Müdür Yardımcısı Emin Arslan, “Hrant Dink cinayeti gibi konularda sorumluların kim olması gerektiğini çok rahat dile getirdiğim için bazı kişiler bundan çok rahatsız oldular. Dink cinayeti konusunda bana gelen bilgilerle, cinayeti zamanla aydınlatacaktım. Bu konuda çalışma yürütürken başıma bunlar geldi” dedi.

  İstanbul 9. Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmada 3 saat savunma yapan Arslan, sanıklardan Habip Kanat ve Hüseyin Rıza Işık ile sanık emniyet görevlilerini görevlerinden dolayı tanıdığını, iddia edildiği gibi emniyet görevlileriyle çıkar ilişkisinin bulunmadığını söyledi. Arslan, “Habip Kanat, örgütün içinde olup bilgi veren bir muhbir değildi. Örgüt dışında gördüklerini ve duyduklarını anlatan kişiydi. Hiçbir suça karışmadım. Hiçbir suçun işlenmesini kolaylaştırmadım. Maddi menfaat temin etmedim. Emniyet içinde artık varlığına inandığım malum grubun beni gözden düşürmek için böyle bir operasyon yaptığına inanıyorum. Bu yapılan operasyon değil, bana pusu kurmaktır” dedi.

  Avcı: Görevini  dürüst yaptı

  Tanık olarak dinlenen İstihbarat Daire eski Başkanı Hanefi Avcı tahkikat aşamasında bazı eksiklikler yapıldığını belirtti ve şöyle devam etti: “Özel bir kasıt görünüyor. Muhbir ile emniyet ilişkisinin suça yorumlandığını gördüm. Bütün olarak bakıldığında suç olarak görülmeyecektir. Normal olan şeylerin suç olarak yorumlandığını gördüm. Tahkikatı yapan Ahmet Bey ile görüştüm. ‘Bu tahkikatı yaptık. Emin Arslan’ın suçu yoktur’ diye söyledi.”
  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı