Gündem Haberleri

  Dinçerler: Genel başkan yorgun değiştirelim

  Hürriyet Haber
  21.07.2001 - 16:28 | Son Güncelleme:

  ANAP Genel Başkan adayı Vehbi Dinçerler, ANAP'ın kaybettiği desteği yeniden kazanabilmesi için genel başkan değişikliğinin zorunlu olduğunu savundu. Dinçerler, ''Genel başkan yorgun, değiştirelim diyorum'' diye konuştu.

  Dinçerler, partisinin il binasında düzenlediği basın toplantısında, ANAP'lı delege ve yöneticilere göndermek için hazırladığı mektubu açıkladı.

  Türkiye'nin hala ANAP'a ihtiyacı bulunduğunu vurgulayan Dinçerler,''Ama kuruluşundaki felsefeye sahip ANAP'a ihtiyaç var. Çünkü ANAP kuruluş felsefesinden, bugün itibariyle oldukça sapmıştır. İşte bunun için oy vermeyerek halk bizi cezalandırıyor. Aday oldum, (Genel başkan yorgun, değiştirelim) diyorum'' şeklinde konuştu.

  ANAP Genel Başkanı Mesut Yılmaz'ın 4-5 Ağustos'ta yapılacak olağan kongrede yeniden seçilmesi durumunda ANAP'ın TBMM dışında kalacağını, ''tarihin tozlu raflarında silinip gideceğini'' öne süren Dinçerler, ''Yılmaz, partisinin yararı, büyümesi ve Türkiye'ye daha iyi hizmetleryapması için kendi kararıyla genel başkanlıktan çekilmeli'' diye konuştu.

  ANAP, HALKIN GÜVENİNİ KAYBETTİ

  ANAP'ın son 10 yıldır sürekli oy, seçim ve bunlardan daha önemlisi halkın güvenini kaybettiğini öne süren Dinçerler, şöyle devam etti:

  ''ANAP, 10 yıldan bu yana 'başında, ortasında ya da içinde' her çeşit hükümete girdi, bu çok yanlıştır. ANAP, mutlaka hükümette yer almak için değil, doğru bulduğu icraatları gerçekleştirmek için kurulan bir partidir. Siyasete atılanların kendilerini 'Özalvari' parti kurmakla yükümlü hissettikleri bir dönemde, ANAP kurucu felsefesinden uzaklaştı.''

  Vehbi Dinçerler, hedeflerinin 1983 programında çok geniş biçimde yazılı olan hedefler olduğunu vurgulayarak, ''Önümüzdeki kongre son fırsatımızdır. Her şey güzel ama şoförümüz yorgun, değiştirelim. Tüm arkadaşlarımı göreve çağırdım, çağırıyorum. Genel başkan olursam, ilk işim, arkadaşlarıma hükümetten çekilmeyi önermek ve derhal bir yeni seçimi gündeme getirmektir'' dedi.

  Dinçerler, hazırladığı 2 bin 500 mektubu delegelere ve partili yöneticilere göndereceğini, toplantılar düzenleyerek görüşlerini anlatmaya devam edeceğini sözlerine ekledi.

   

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı