Gündem Haberleri

  Dinç Bilgin'in yurtdışına çıkış yasağına devam

  Hasan ÖRNEKOĞLU/İSTANBUL ,(DHA)
  03.12.2009 - 17:54 | Son Güncelleme:

  Etibank davasında tutuksuz yargılanan Dinç Bilgin ve Şevket Önay Bilgin yurt dışına çıkış yasağının kaldırılması talebinde bulundu.

  Etibank’ın zarara uğratılmasına ilişkin bankanın eski sahibi Dinç Bilgin ile oğlu Şevket Önay Bilgin’in de aralarında bulunduğu 27 sanığın yargılandığı davada, Dinç Bilgin ve şevket önay Bilgin’in yurt dışına çıkış yasağının kaldırılması yönündeki talebini, mahkeme heyeti reddetti.

  İstanbul 8. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmaya, tutuksuz sanıklardan Dinç Bilgin, Şevket Önay Bilgin, Hakkı Cengiz Kırgül, Şükrü Karahasanoğlu, Cahit Demir katıldı.

  Duruşmada söz alan Dinç Bilgin ve Şevket Önay Bilgin’in avukatı Asım İplikçioğlu, müvekkilerim bankaya olan borçlarını ödediklerinin bu hususun göz önüne alınarak haklarındaki yurt dışına çıkış yasağının geçici veya tamamen kaldırılmasını talep ettiklerini ifade etti.

  Mahkeme heyeti, sanıklar vekilinin yurt dışına çıkış yasaklarının geçici veya tamamen kaldırılmasını taleplerinin reddine karar vererek, duruşmayı erteledi.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı