Gündem Haberleri

  Dilovası'nda, DTP'lilerden tahrik edici sloganlar

  Mesut IŞIK/GEBZE(Kocaeli), (DHA)
  22.10.2008 - 20:56 | Son Güncelleme:

  KOCAELİ'nin Dilovası İlçesi'nde, DTP İlçe teşkilatı yöneticileri ile bir grup partili, AKP ilçe binasına siyah çelenk bırakmak istedi.

  Sayıları 50'yi bulan grubun toplu yürüyüşüne polis izin vermezken, ‘Kahrolsun AKP’, ‘Baskılar bizi yıldıramaz’, ‘Vur Gerilla Vur Kürdistanı Kur’, ‘Yaşasın özgürlük mücadelemiz’ şeklindeki sloganlar dikkat çekti.

  Son yıllarda aldığı göçle Güneydoğulu vatandaşların ağırlıkta yaşadığı bir yerleşim birimi haline gelen ve son yapılan düzenlemeyle ilçe statüsüne alınan Dilovası'nda, meydanda toplanan 50 kişilik bir grup, önce basın açıklaması yaptı. DTP Kocaeli il yöneticisi Yüksel Akbağa ile Gebze ilçe başkanı Engin Güleser yaptıkları basın açıklamasında, AKP hükümetinin Genelkurmay ile birlikte bir kirli savaş yaptığını, bölgede savaşı ve şiddeti tırmandırdığını ileri sürdüler.

  ‘AKP'nin 6 yıllık iktidarında, ordu ittifakı ile 2008 yılında bölgede yürüttükleri kirli savaşta başarısızlığa uğramışlardır” denilen ve saçları kazıtıldığı iddia edilen bölücübaşından da ‘Sayın’ diye sözedilen açıklamanın ardından grup AKP ilçe binasına yürüyüşe geçti. Bölücü va kanlı örgüt militanlarından ise ‘Gerilla’ diye sözeden ve ‘Vur gerilla vur, Kürdistanı kur’ şeklinde slogan da atan gruba, güvenlik güçleri toplu yürüyüş izni vermedi.

  Grup, burada bir süre oturma eylemi yaptıktan sonra DTP ilçe binasına doğru yürüyerek dağıldı.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı