GeriGündem Dilendirmek için çocuk kaçırdılar
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  4
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Dilendirmek için çocuk kaçırdılar

Dilendirmek için çocuk kaçırdılar
refid:3908199 ilişkili resim dosyası

Çocuk Esirgeme Kurumu’na bağlı 0-6 yaş çocuk yuvasında koruma altında tutulan 4 çocuk, dilencilik yapmaları için aileleri tarafından, filmlerdeki gibi bir operasyonla kaçırıldı.

ADANA’da önceki gün, aileleri tarafından dilendirildikleri gerekçesiyle Emniyet Müdürlüğü Çocuk Şube ekipleri tarafından sokaktan alınan akraba çocukları C.D. (6), A.D. (7), G.D. (9 ) ve S.D. (10) Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu yuvasına teslim edildi. Çocuklarını dilendirdikleri için defalarca uyarı alan ancak bu davranışlarından vazgeçmeyen 3 aile devlet korumasındaki çocuklarını geri alamayınca kaçırmaya karar verdi. Dün sabah harekete geçen 3 kadın, Çocuk Sitesi olarak bilinen yuvanın içine girerken, eşleri ise dışarıda beklemeye başladı. Ziyaret bahanesiyle yuvaya giren C.D. ve A.D.’nin annesi Hamiyet D., G.D.’in annesi Suna D. ve S.D.’nin adı öğrenilemeyen annesi, çocuklarını arka bahçeye götürüp duvarın üzerinden dışarıda bekleyen eşlerine verdi.

4 saat sonra yakalandılar

Duvar üzerindeki 1 metrelik tel örgünün üzerinden geçip atlayan çocuklarla babaları İsmail, Ali ve Ramazan D. ortadan kaybolurken, durumlarından şüphelenilen 3 kadın görevliler tarafından yakalandı. Anneler karakolda verdikleri ifadelerinde çocuklarını devlet korumasına vermek istemediklerini söyledi. Yaklaşık 4 saat sonra evlerinde bulunan çocukların babaları da gözaltına alındı.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle