GeriGündem Diktatör, elenen takımı tutuklattı
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Diktatör, elenen takımı tutuklattı

Fildişi Sahili Milli Takımı, Afrika Kupası'nın ilk turunda elenince, ülkesinin diktatörünün gazabına uğradı. Futbolcular, bir askeri kampa hapsedildi.

FUTBOLCULARIN hapsedildiği, Fransa'nın Havre takımında oynayan Fildişili futbolcu Modibo Diallo'nun karısının bir spor menajerini arayıp, ‘Eşim ve arkadaşları bir askeri kampta kapalı. Pasaportlarına ve cep telefonlarına el konuldu’ diye ihbarda bulunması üzerine ortaya çıktı. Edinilen bilgilere göre, kupanın ilk maçında takımın yenilmesi cunta lideri General Robert Guei'yi rahatsız etti.

Sekiz bin dolar verdik, oynamadılar

Bir kaynağa göre cunta lideri General, ‘‘Bu oyuncular çapulcu. Hepsine 8 biner dolar verdik. Ama elendiler. Şimdi ise taraftarlar kızgın’’ dedi. Ve oyuncular, askeri kampa kapandı. Ancak bu iddiaları, General Guei'nin makamı doğrulamadı. Fildişi Sahili Devlet Başkanlığı adına yapılan açıklamada, gözaltı olayının ‘bir dizi yanlış anlaşılmadan’ kaynaklandığı iddia edildi. Hatta General Guei'nin futbolcuların gözaltına alındığını duyduğunda ‘şaşırıp kaldığı’ bildirildi.

Halk linç etmesin diye korumaya aldık

Guei'nin basın sözcüsü, takımın maçtan sonra uçakla Accra'dan Abidjan'a geleceğini, ancak Kenya Havayolları'na ait yolcu uçağının düşmesi üzerine futbolcuların, Yamoussoukro havalimanına yönlendirildiğini söyledi. Futbolcuların otele yerleştirilmesinin planlandığını, ancak ‘halk oyuncuları linç edecek’ söylentilerinin yayılması üzerine futbolcuların bir askeri kampta ‘koruma altına’ alındığını anlattı. Oyuncuların en kısa zamanda evlerine yollanacağı da açıklandı.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle