Gündem Haberleri

  Dikkat: İstanbul bunaltıcı gece geçirecek!

  İSTANBUL (A.A)
  06.08.2006 - 17:23 | Son Güncelleme:

  İstanbul Meteoroloji Bölge Müdürü Mustafa Yıldırım, bugün kentte sıcaklığın 35-36 derece hissedildiğini belirterek, İstanbulluların akşam saatlerinde nem oranının artması nedeniyle bunaltıcı bir gece geçireceklerini söyledi.

  Yıldırım, yaptığı açıklamada, İstanbul'da semt semt değişen sıcaklıkları ölçtüklerini belirterek, yapılan ölçümlerde Şile'de 29, Sarıyer'de 30, Samandıra ve Aksaray'da 32, Göztepe ve Bakırköy'de 33, Kartal ve Pendik'te 34 derece sıcaklık belirlendiğini kaydetti. Kentte bugün sıcaklığın 35-36 derece hissedildiğini bildiren Yıldırım, şunları söyledi:

  “Kent genelinde nem oranı bugün düne göre daha fazla arttı. Şu an İstanbul'un kuzey kesimlerinde yüzde 60-70, güney bölgelerinde ise yüzde 50-55 nem var. Akşam saatlerinde nemin biraz daha artmasını bekliyoruz. Sıcaklık akşam saatlerinde biraz düşüyor ama İstanbullular akşam saatlerinde nem oranının artması nedeniyle bunaltıcı bir gece geçirecekler. 30 derece olan bir yerde yüzde 70 nem olunca sıcaklık 35-36 derece hissediliyor.”

  Yıldırım, rüzgarın zaman zaman poyrazdan hafif hafif esmesinin İstanbulluları biraz rahatlatacağını ifade etti. Kentte yarın sıcaklıkların 2 ila 4 derece azalacağını dile getiren Mustafa Yıldırım, şöyle devam etti:

  “İstanbul'da yarın Çatalca ve Silivri çevrelerinde sağanak yağış bekleniyor. Salı günü İstanbul genelinde sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışla sıcaklıklar da mevsim normallerine inmiş olacak. Yağışların özellikle Salı günü yer yer etkili olacağını tahmin ediyoruz.”

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı