Gündem Haberleri

  Dikkat! Galata Köprüsü yarından itibaren kapalı

  Hürriyet Haber
  15.01.1999 - 00:00 | Son Güncelleme:

  İstanbul İl Trafik Komisyonu, yeni Galata Köprüsü'nün, baskül sistemindeki onarım çalışmalarının sağlıklı şekilde yapılabilmesi amacıyla, 16-26 Ocak tarihleri arasında araç ve yaya trafiğine kapatılmasını kararlaştırdı. İstanbul Emniyet Müdürlüğü Basın Protokol ve Halkla İlişkiler Şube Müdürlüğü'nden yapılan yazılı açıklamada, İl Trafik Komisyonu toplantısında, yapımı Karayolları 17. Bölge Müdürlüğü tarafından yürütülen yeni Galata Köprüsü'nde, baskül sistemindeki bakım ve onarım çalışmalarının daha sağlıklı yürütülebilmesi amacıyla, köprü üzerindeki dinamik güçlerin azaltılması gerektiği kanaatine varıldığı belirtildi.

  Bu çerçevede, öncelikle baskül bölümünde yapılacak çalışma nedeniyle, köprünün, yarın saat 06.00'dan 26 Ocak Salı günü saat 24.00'e kadar araç ve yaya trafiğine kapalı tutulacağı bildirildi. Açıklamada ayrıca, 15 Nisan Perşembe gününe kadar halen her iki istikamette kapatılmış olan sağ şeritlere birer şerit daha ilave edilerek, her iki yönde sağdan ikişer şeridin taşıt trafiğine kapatılmasının kararlaştırıldığı kaydedildi.

  İl Trafik Komisyonu'nun, köprü üzerindeki kamyon trafiğinin tamamen yasaklanması yönünde de karar aldığının belirtildiği açıklamada, gerekli trafik işaret ve levhaları ile yönlendirme çalışmalarının, Karayolları 17. Bölge Müdürlüğü'nce tahsis edileceği vurgulandı.  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı