GeriGündem Dikili Belediye Başkanı, 3 Haziran’da yargı önünde
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  5
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Dikili Belediye Başkanı, 3 Haziran’da yargı önünde

DİKİLİ Belediye Başkanı Osman Özgüven ve Dikili Belediye Meclis Üyeleri, ‘Görevi kötüye kullanmak’ iddiasıyla 3 Haziran 2008 günü hakim karşısına çıkacak.

İzmir’in Dikili İlçesi’nde, sosyal belediyecilik yaparak konutlardan 10 tona kadar su parası almayan, belediye çalışanlarına suyu yüzde 50 ucuza veren, belediyeye ait ekmek fabrikasında halka ucuz ekmek satan, ulaşımdan ücret almayan Belediye Başkanı Osman Özgüven ve önceki dönem belediye meclis üyeleri de dahil olmak üzere 21 kişi ‘Görevi kötüye kullanmak’ suçlamasıyla 3 Haziran 2008 günü hakim karşısına çıkacak.

İDDİANAME GELDİ

Dikili Cumhuriyet Savcılığı tarafından hazırlanan ve Dikili Belediye Başkanı Osman Özgüven, önceki dönem belediye meclis üyeleri de dahil olmak üzere 21 meclis üyesinin ‘Görevi kötüye kullanmak’ ile suçlandığı iddianame Özgüven’e ulaştı. İddianamede, Özgüven ve belediye meclis üyelerinin 2001-2005 yılları arasında düzenli su parası tahsilatı yapılmadığı, su kesme işleminin gerçekleşmediği ve belediye çalışanlarına su parasında yüzde 50 indirim yapılması suretiyle ‘Görevi kötüye kullanmak’ suçunu işledikleri öne sürüldü.

DOĞRU OLDUĞUNA İNANIYORUM

Duruşmanın, Dikili Asliye Ceza Mahkemesi’nde 3 Haziran 2008 günü görüleceğini söyleyen Belediye Başkanı Osman Özgüven, “Ben 10 tona kadar su parası almayarak ilçede yaşayanları su tasarrufuna teşvik etmeye çalıştım. Bunda da başarılı oldum. Bu belediyenin kayıtlarında mevcut, parasını almadığımız su miktarı toplam tüketimin çok küçük bir miktarı. Ayrıca belediye çalışanlarına yüzde 50 indirim yapmak benim dönemimden önce başlamış bir uygulama. Zaten o yüzden eski meclis üyeleri de yargılanıyor. Sonuçta kararı yargı verecek ancak ben yaptığımın doğru olduğuna inanıyorum. Kimseye ayrıcalık yapmadım, kimseye de özel menfaat sağlamadım” dedi.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle