Gündem Haberleri

  Diana'nın ölümünü polisiye yazarı Cornwell çözecek

  Hürriyet Haber
  20.10.2003 - 01:44 | Son Güncelleme:

  Dünyanın halen yaşayan en önemli cinayet ve suç kitapları yazarı kabul edilen Amerikalı Patricia Cornwell'in Galler Prensesi Diana'nın ölümüyle ilgili sır perdesini aralayabilecek yeni bir delili ortaya çıkardığı öne sürüldü. Cornwell, delillerini 30 Ekim'de tüm dünyaya açıklayacak.

  Yazar Patricia Cornwell ile yapılan bir röportaja yer veren The Sunday Telegraph Gazetesi, yazarın 6 ay boyunca Paris'te Prenses Diana ve Dodi El Fayed'in ölümlerini çevreleyen olaylar üzerinde araştırmalar yaptığını ve yeni bir delile ulaştığını belirtti. Cromwell'in bu önemli delili, 30 Ekim'de Amerikan ABC kanalındaki ‘‘Prime Time Thursday’’ adlı programda açıklayacağını duyuran Telegraph, şunları kaydetti:

  ‘‘Ünlü yazar, Paris'te belli ki, doğrudan prensesin otopsisini yapan kişilerle görüşme olanağı yakalamış ve anlaşılıyor ki, açıklayacağı bazı gerçekler, prensesin yaşamını kaybettiği kazadan bu yana süren dedikodu ve söylentilere son noktayı koyacak. Cornwell'in özellikle Prenses Diana'nın öldüğü sırada üçüncü çocuğuna hamile olduğuna dair söylentileri ortadan kaldırmayı başarabileceğine inanılıyor.’’

  HAYRANLIĞIM ARTTI

  Cornwell ile yapılan bir röportaja da yer veren gazete, yazarın geçirdiği 6 aylık araştırma sürecini ‘‘son derece acı’’ bir süreç olarak değerlendirdiğini yazdı. Patricia Cornwell'in Prenses Diana'ya duyduğu hayranlık ve saygısının bu araştırma sırasında daha da arttığını söylediğine dikkat çeken gazete, ünlü yazarın ‘‘Onu tanıyamadığım için çok üzgünüm’’ dediğini bildirdi.

  Bu arada Prenses Diana'nın öldüğü kazada oğlu Dodi El Fayed'i kaybeden ünlü Mısırlı milyarder Muhammed El Fayed'in ısrarı ve zorlamasıyla İngiltere'de bu konuda açılacak ilk soruşturmanın kısa sürede başlaması bekleniyor. Halen soruşturmayla ilgili bir başlama tarihi verilmediğine işaret eden hukuk çevreleri, soruşturmada çok önemli bulgulara ulaşılmasının beklenmediğini belirtiyor.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı