GeriGündem Diana'nın eski sevgilisi aşk mektuplarını satıyordu
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Diana'nın eski sevgilisi aşk mektuplarını satıyordu

Skandallardan bir türlü yakasını kurtaramayan İngiltere Kraliyet Sarayı, bu kez Galler Prensesi Diana'nın eski sevgilisi Binbaşı James Hewitt'in aşk mektuplarını satmaya kalkışması yüzünden şok yaşıyor.

News of the World Gazetesi, bir muhabirinin İsviçre'de bir işadamının aracısı kılığında, Hewitt'in avukatıyla bir araya gelerek mektupları satın almak üzere pazarlık yaptığını öne sürdü. Gazete, Zürih'teki bir otel odasında Hewitt'in avukatının bir işadamının aracısı sandığı muhabirinden mektuplar için 10 milyon sterlin (yaklaşık 25 trilyon lira) istediğini yazdı. Görüşmenin gizli kamerayla kaydedilen görüntüsünü de İngiliz televizyonlarına dağıtan News of the World, böylece iddiasını kanıtlamaya çalıştı.

Kodlu sözcükler

Gazete, avukatın muhabire Diana'nın mektuplarından alıntılar okuduğunu, bunlardan birinde Diana'nın Hewitt‘e ‘‘Dostumun iyi olduğunu duyduğuma sevindim’’ dediğini bildirdi. Gazete, avukatın iki sevgilinin ‘‘dost’’ sözcüğünü aralarında ‘‘kodlu’’ kullandığını ve Hewitt’in vücudunun çok özel bir bölgesinin kastedildiğini söylediğini de yazdı. Diana'nın bir mektubunda, sevgilisi için gönderdiği bazı cinsel içerikli dergilerden söz edilirken, bir başka mektubunda, sevgilisinin eskiden birlikte olduğu kadınlarla yaşadığı deneyimlere atıfta bulunduğu öne sürüldü. Gazete, her zaman mektupların kendisine ait olduğunu, onları asla satmayacağını söyleyen Hewitt'in aslında yıllardır alıcı aradığını öne sürdü.
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle