GeriGündem DGS ek tercihleri ne zaman başlayacak? ÖSYM tarih verdi mi?
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

DGS ek tercihleri ne zaman başlayacak? ÖSYM tarih verdi mi?

DGS ek tercihleri ne zaman başlayacak? ÖSYM tarih verdi mi?

2018-DGS ek tercih işlemleri için heyecanlı bekleyiş devam ediyor. YKS ek tercih sonuçlarını açıklayan ÖSYM'nin DGS ek tercih işlemlerini ne zaman başlatacağı çok sayıda öğrencinin bir numaralı gündem maddesi oldu. Peki, DGS ek tercihleri ne zaman başlayacak?

Dikey Geçiş Sınavı (DGS) ek yerleştirme işlemlerinin ne zaman başlayacağı merak konusu oldu. Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) ek tercih sonuçlarının ÖSYM tarafından açıklanmasının ardından, gözler bu kez DGS ek tercihlerinin başlayacağı tarihe çevrildi. İşte, konuya dair detaylar...

DGS ek yerleştirme işlemi tarihleri kayıtların son günü olan 27 Eylül'den sonra belirlenecek. Konuya ilişkin ÖSYM'den henüz resmi bir açıklama olmamasına rağmen, sürecin Ekim ayının ilk haftasında ÖSYM tarafından ilan edilmesi bekleniyor. Bu hususta gelişmeler olduğu takdirde haberimizden okuyabilirsiniz.

2018-DGS’ye girmiş ve 2018-DGS merkezi yerleştirme ile hiçbir programa yerleştirilmemiş olmak gerekir. Tercihler aday tarafından, bireysel olarak internet aracılığıyla, T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri kullanılarak elektronik ortamda yapılacaktır.

DGS BOŞ KONTENJANLAR

DGS tercih ya da bir diğer ifade ile yerleştirme sonuçları açıklandıktan sonra, yerleştirme sonuçlarına ilişkin sayısal bilgiler ve en küçük ve en büyük puanlar ÖSYM tarafından yayınlandı. İşte, ÖSYM'nin açıkladığı boş kontenjan sayısı...

DGS ek tercihleri ne zaman başlayacak ÖSYM tarih verdi mi


Yorumları Göster
Yorumları Gizle