Gündem Haberleri

  DGS 18 Temmuz’da

  Hürriyet Haber
  13.04.2004 - 10:55 | Son Güncelleme:

  Meslek Yüksekokulları ile Açıköğretim Önlisans Programları mezunlarının Lisans Öğrenimine Dikey Geçiş Sınavı(DGS) 18 Temmuz 2004 tarihinde yapılacak.

  ÖSYM Başkanı Prof. M. Savaş Küçükyavuz konuyla ilgili olarak yazılı bir açıklama yaptı. Açıklamada, Meslek Yüksekokulları ile Açıköğretim Önlisans Programları mezunlarının Lisans Öğrenimine Dikey Geçiş Sınavı'nın (DGS) 18 Temmuz 2004 tarihinde üniversite rektörlüklerinin bulunduğu, Ankara, İstanbul, İzmir, Adana, Mersin, Samsun,

  Van, Diyarbakır ve Lefkoşe'nin de yer aldığı, 41 il merkezinde düzenleneceği bildirildi.

   

  Açıklamaya göre, DGS'ye meslek yüksek okulları ve açıköğretim ön lisans programlarından en çok 5 yıl önce mezun olanlar ile son sınıfta olup staj dışındaki mezuniyet koşullarını yerine getirenler başvurabilecek.

   

  Adaylar sınava en çok 3 kez girebilecek. KKTC'deki meslek yüksek okullarınn son sınıf öğrencileri ve mezunları da sınava girebilecek. Açıköğretim dahil 4 ve daha fazla yıllık programlardan ön lisans diploması alan veya alacak olanlar DGS'ye başvuramayacak.

   

  DGS için devlet üniversitelerinin lisans programlarında 5 bin 137, vakıf üniversitelerinde bin 146 ve KKTC'deki üniversitelerde bin 260 olmak üzere, 7 bin 183 kontanjan ayrıldı.

   

  DGS Başvuru Klavuzu Açıköğretim Fakülteleri ve ÖSYM'den 6 milyon karşılığında alınacak. Adaylar başvurma belgesini, 50 milyonluk sınav ücreti belgesini de ekleyerek, en geç 22 Nisan 2004 Perşembe günü saat 17'ye kadar yüksek okul müdürlükleri, AÖF büroları veya sınav merkezi yönetimine teslim edecek.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı