Gündem Haberleri

  Devlette yanlış insanlar yanlış tipler ayıklanmalı

  Hürriyet Haber
  11.11.2009 - 01:00 | Son Güncelleme:

  BAŞBAKAN Tayyip Erdoğan, Eylem Planı’yla ilgili Genelkurmay Başkanlığı ile süren diyaloğu hatırlatarak, “Kurumlarımız arasında yanlışları ve lekeli olanları asla barındırmamamız lazım” dedi.

  Erdoğan, dün Meclis’teki açılım görüşmelerinin ardından Aydın Menderes’i İncek Alacaatlı Köyü Çakırbeyi Villaları’ndaki evinde ziyaret etti. Menderes ile röportaj için evde bulunan bir televizyon programına da katılan Erdoğan, “İrticayla Mücadele Eylem Planı”yla ilgili soru üzerine şunları söyledi:

  TSK ile irtibattayız

  “Silahlı Kuvvetlerimizle irtibat halindeyiz. Nerede ne tür eksikler var? Bunların üzerinde duruyoruz. Çünkü Türk Silahlı Kuvvetlerimiz devletimizin güçlü unsurlarından, organlarından bir tanesi ve tahribe gelmez. Tahribin yapılması doğru değildir diye düşünüyorum. Onun için de bunu bir lüks haline getirenler var, ama Türkiye böyle bir lüksü kaldırmaz. Bunu görmemiz lazım. Onun için de güç birliği, el birliği yapmamız lazım ama bu kurumlarımız arasında da yanlışları olanları, lekeli olanları da asla barındırmamamız lazım. Silahlı Kuvvetlerimizde, diğer güvenlik örgütlerimizde, tüm devletin birimleri içinde ne kadar yanlış tipler varsa, yanlış insan varsa bunları devlet olarak ayıklamamız lazım ki... Yarınların Türkiye’si güçlü bir devlet eliyle yürüyecektir, kurulacaktır. Buna inanıyorum ve bunun adımlarını da kararlı atıyoruz.”
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı