Gündem Haberleri

  Devlette reform istiyorum

  Ergül SATIÇ, Hilmi DUYAR / BALIKESİR
  13.10.1997 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel, Türkiye'nin hızla gelişip kalkındığını söyleyerek, ‘‘Geleceğin Türkiye'sini ulaşım, iletişim, eğitim ve organize sanayi bölgeleri kuracak’’ dedi.

  GAP uçağıyla dün saat 10.00'da Balıkesir Ana Jet Üssü'ne inen Demirel, vilayet önünde vatandaşların sevgi gösterileriyle karşılandı. Cumhurbaşkanı, Balıkesir'in Türkiye'nin en kalkınmış illeri arasında olduğunu belirterek şöyle dedi:

  ‘‘Ancak tüm Türkiye'de olduğu gibi Balıkesir de kendisini 2000'lere uydurma gayreti ve kararlılığı içindedir. Türkiye, çok daha büyük, çok daha kalkınmış ve halkının çok daha mutlu olacağı bir Türkiye olacaktır. Bu hedef kaybolmamalıdır. Cumhuriyetin temelinde yatan ilke de budur.’’

  Belediye Başkanı Sami Gökdeniz'i ziyaret eden Demirel, burada yaptığı konuşmada ise şöyle dedi:

  ‘‘Kalkınma yolunda görevimiz Atatürk'ün yaktığı meşaleyi daha gür yanar hale getirmek, bunun için Türkiye'nin dört bir köşesinde yaşanan heyecanı korumak, devamını sağlamak. Mahalli idarelerle ilgili endişelerinizden haberdarım. Mahalli idareler reformuyla ilgili taslak hazırlandı. Yasalaşacak. Devletin bütün kesimlerinde halka daha iyi hizmet için reform yapılmasını istiyorum. Endişe etmeyin reform bugünkünden daha iyiye gitmek için yapılır. Kötü için reform yapılmaz. Sizler mahalli idareler olarak hizmet üretmeye çalışın. Çünkü laf gider, hizmet kalır.’’

  Balıkesir Sanayi Odası'nın başarılı sanayicileri ödüllendirmek için düzenlediği törende, Cumhurbaşkanı Demirel, ‘‘Sizden bir tek şey istiyorum. Şevkinizi, heyecanınızı, inancınızı ve kalkınma hırsınızı asla kaybetmeyin. Atatürk muassır medeniyetler derken, bu yolu gösterdi. Uygarlık, zenginliktir, sakın unutmayın’’ dedi.

  Cumhurbaşkanı Demirel, en fazla vergi ödeyen Balıkesir'in ‘‘Altın adam’’ı Sırrı Yırcalı'ya altın madalya taktı.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı