Gündem Haberleri

  Devletin zirvesi cenazede

  Aysel ALP / KOCATEPE CAMİİ'NDEN BİLDİRİYOR
  20.10.2011 - 15:46 | Son Güncelleme:

  Hakkâri’deki saldırıda şehit olan piyade er Yunus Yılmaz son yolculuğuna uğurlandı. Kocatepe Camii’nde Yunus Yılmaz için düzenlenen cenaze törenine devletin zirvesi de katıldı.

  Kocatepe Camii’nde vatandaşlara avluda ayrılan bölüm, cenaze namazından iki saat öncesinden doldu. Vatandaşlar tekbir ve sloganlar eşliğinde şehitleri son yolculuğuna uğurlamak için Kocatepe Camii’ne geldi. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve Başbakan Erdoğan'ın da katıldığı cenaze namazı öncesi Cami’de geniş güvenlik önlemleri alındı. Kocatepe Camii avlusunun ana giriş kapısında daha önceki şehit cenazelerinden farklı olarak kapıların kepenklerinin indirildiği görülürken, çok sayıda sivil polisin ve keskin nişancıların cami etrafında ve içinde önlem aldıkları gözlendi.

  Şehit Er Yılmaz’ın kardeşlerinin birbirlerine tutunarak güçlükle ayakta durdukları görüldü.

  DEVLETİN ZİRVESİ CENAZEDE

  Şehit cenazesine Cumhurbaşkanı Gül, Başbakan Erdoğan, TBMM Başkanı Cemil Çiçek, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Genelkurmay 2. Başkanı Org. Hulusi Akar, CHP Antalya Milletvekili Deniz Baykal, HAS Parti Genel Başkanı Numan Kurtulmuş, DSP Genel Başkanı Masum Türker, Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez, gaziler, şehit yakınları ve çok sayıda vatandaş katıldı.

  ŞEHİT YUNUS YILMAZ'IN CENAZESİNE LİDERLER KATILDI / Foto Galeri

  Vatandaşlar 'Şehidim hakkını helal et' ve 'Hepimiz Mehmediz PKK'ya yeteriz' diye slogan attı.

  BAŞKENT SOKAĞA DÖKÜLDÜ / WEB TV 

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı