GeriGündem 'Devletin görevlileri o TIR'ların başındadır'
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  1
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

'Devletin görevlileri o TIR'ların başındadır'

'Devletin görevlileri o TIR'ların başındadır'
refid:25608126 ilişkili resim dosyası

Başbakan Yardımcısı Emrullah İşler, Adana'da durdurulan tırlara ilişkin, "Son zamanlarda hükümete karşı bir takım operasyonlar yapılmakta ve bu devlet içerisindeki 'paralel yapı' adı verilen yapıdan hareketle ve belli yerlerden talimat alarak zaman zaman 'acaba bir kriz çıkarabilir miyiz, hükümeti zora sokabilir miyiz' çabası ve gayretiyle yapılan bazı aramalar oluyor. Halbuki orada devletin görevlileri o tırların başındadır. Dolayısıyla biz Suriye halkına her zaman yardım etme gayreti içinde olacağız" dedi.

İşler, Diyanet İşleri Başkanlığının düzenlediği İl Müftüleri İstişare Toplantısının çıkışında gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Bir gazetecinin son dönemde Suriye'ye giden yardım tırlarının durdurulmasına yönelik görüşünü sorması üzerine İşler, Suriye'de insanlık dramı yaşandığını belirtti.

Orada yaşanan acıların tarifinin mümkün olmadığını vurgulayan İşler, Türkiye'de ve çevre ülkelerde Suriye'den kaçan sığınmacıların olduğunu söyledi.

Türkiye'nin her zaman Suriye halkının yanında olduğunu, onlara her türlü maddi ve manevi yardım içinde bulunduğunu dile getiren İşler, "Bu kriz çıktıktan sonraki son 2-3 yıldır zaten bizim çeşitli aralıklarla orada bulunan kardeşlerimize, Türkmen kardeşlerimiz olsun diğer kardeşlerimize, orada acı çeken kardeşlerimize, Suriyeli dostarımıza yardım götürme kafilelerimiz, kamyonlarımız, tırlarımız oldu" diye konuştu.

Başbakan Yardımcısı İşler, sözlerini şöyle sürdürdü:
"Dolayısıyla bu son zamanlarda hükümete karşı bir takım operasyonlar yapılmakta ve bu devlet içerisindeki 'paralel yapı' adı verilen yapıdan hareketle ve belli yerlerden talimat alarak zaman zaman 'acaba bir kriz çıkarabilir miyiz, hükümeti zora sokabilir miyiz' çabası ve gayretiyle yapılan bazı aramalar oluyor. Halbuki orada devletin görevlileri o tırların başındadır. Dolayısıyla biz Suriye halkına her zaman yardım etme gayreti içinde olacağız."

Başka bir gazetecinin "Bir MİT aracının da tırlara eşlik ettiği söyleniyor" demesi üzerine İşler, "Zaten o bölgeye MİT eşlik etmeden gidemezsiniz ki. Orada bir savaş, çatışma bölgesi var. Dolayısıyla siz gerekli güvenlik tedbirini almak durumundasınız. Almadan bu yardımları ulaştırmanız söz konusu olamaz" karşılığını verdi.


False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle