Gündem Haberleri

‘Devletin bekası tehlikede, Cumhuriyetin kurumları ise sessiz’

Mukadder YARDIMCIEL/KARS, (DHA)
22.08.2009 - 15:36 | Son Güncelleme:

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin Kars İl Kongresi'ne gönderdiği mesajda, hükümetin bölücü mihraklar eliyle karanlık bir süreci topluma dayatmaya çalıştığını ileri sürerek, “Devletin bekası tehlikede, Cumhuriyetin kurumları ise sessiz” dedi.

Kars İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü konferans salonunda yapılan MHP il kongresine Genel Başkan Yardımcısı Atilla Kaya, İl Başkanı Oktay Aktaş ile çok sayıda partili katıldı. Kongrede Divan Başkanı olarak seçilen Genel Başkan Yardımcısı Atilla Kaya, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin gönderdiği mesajı okudu. Bahçeli, mesajında devletin kurucu değerlerinin açıkça tartışılmaya başlandığını, ‘fırsat’ ve ‘çözüm’ adı altında topluma teslimiyetin dayatılmaya çalışıldığını belirtti.

Gelişmeler karşısında Cumhuriyetin temel kurumlarının sessiz kaldığını ileri süren Bahçeli, mesajında şunları söyledi:
“7 uzun yıla yaklaşan bir siyasal iktidarın neden olduğu tahribatın hayatın her alanında hissedildiği ve giderek ağırlaşarak toplumsal buhranın, ekonomik kriz ve ahlaki çöküntünün refakat ettiği, beka düzeyinde tehlikelerin aziz milletimizin karşısında olduğunu biliyorsunuz. Özellikle Cumhuriyetimizin kurucu değerlerinin açıkça tartışıldığı, milletimizin bin yıllık kardeşliğinin yara aldığı, fırsat ve çözüm adı altında tam bir teslimiyetin topluma dayatılmaya çalışıldığı karanlık bir sürecin hükümet ve bölücü mihraklar eliyle başlatıldığının farkındasınız. Cumhuriyetin temel kurumlarının sessiz kaldığı bu gelişmeler karşısındaki ağır ve karanlık tablo içerisinde, aziz millet varlığının devamına, yükselmesine kendisini adamış olan Milliyetçi Hareket Partisi, şerefli bir siyasal misyonun temsilcisi olarak ayakta kalan yegane hareketin adıdır.”

Devlet Bahçeli’nin mesajını okuyan Genel Başkan Yardımcısı Atilla Kaya, yaptığı konuşmada, hükümetin suni gündemlerle halkı oyalamaya çalıştığını, en büyük gündemin işsizlik ve yoksulluk olduğunu söyledi.

Konuşmaların ardından faaliyet ve mali raporlar okundu. Daha sonra yapılan il başkanlığı seçimine tek listeyle giren mevcut başkan Oktay Aktaş, kayıtlı 533 delegeden oy kullanan 319’unun tümünün oyunu alarak yeniden MHP Kars İl Başkanı seçildi.

Etiketler: gündem
Son Dakika Haberler


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı