Gündem Haberleri

  Devlet yine koruyamadı

  Murat KİBRİTOĞLU/ADANA, İsmail AKDUMAN/ SAMSUN (DHA)
  24.02.2011 - 14:25 | Son Güncelleme:

  Adana'da çocuklarının gözü önünde 25 yıllık eşi tarafından öldürülen Semiha Karadağlı ile Samsun'da sevgilisi tarafından öldürülen Serpil Şen'in cinayetlerden önce defalarca savcılığa başvurarak şikayetçi oldukları ortaya çıktı.

  ADANA’da boşanma davası açtığı için çocuklarının gözü önünde 25 yıllık eşi 51 yaşındaki Süleyman Karadağlı tarafından kurşunlanarak öldürülen aynı yaştaki Semiha Karadağlı’nın, daha önce polis ve Cumhuriyet Savcılığı’na defalarca şikayet dilekçesi verdiği, ’şiddet’ nedeniyle halen süren davalarının olduğu ortaya çıktı. Zanlı Süleyman Karadağlı’nın, ’eşini kasten yaralama’ suçundan da ceza aldığı anlaşıldı.

  Olay, dün akşam saatlerinde Kışla Mahallesi 4477 Sokak 41 numaralı evde meydana geldi. Eşine 12 Ağustos 2010’da boşanma dava açan Semiha Karadağlı, yeni bir iş bularak ev tuttu. Dün akşam eşi ve çocuklarının yaşadığı eve gelerek eşyalarını toplayan Semiha Karadağlı, Süleyman Karadağlı ile tartışmaya başladı. Boşanmak istediğini söyleyen eşinin kararından vazgeçmeyeceğini anlayan emekli güvenlik görevlisi Süleyman Karadağlı, evde bulunan pompalı tüfekle çocuklarının gözü önünde Semiha Karadağlı’ya ateş açtı. Göğsünden vurulan Semiha Karadağlı, yaşamını yitirdi. Polisi arayarak eşini öldürdüğünü söyleyen Süleyman Karadağlı, gelen görevlilere teslim oldu.

  Olay sırasında evde bulunan çiftin çocukları 16 yaşındaki Merve ve 14 yaşındaki Vahide de şoka girdi. Sinir krizi geçiren 2 kardeş, komşuları tarafından teselli edilmeye çalışıldı. Üniversite eğitimi aldığı İstanbul’a gitmek için otobüse binmeye hazırlanırken acı haberi alan çiftin diğer çocukları 20 yaşındaki Mete Karadağlı ve Kahramanmaraş’ta okuyan 22 yaşındaki Meltem Karadağlı da acı haberi alıp eve döndü.

  Cenazesi bugün yakınları tarafından götürüldüğü Adli Tıp Kurumu morgundan alınan Semiha Karadağlı, Kabasakal Mezarlığı’nda çocukları ve yakınlarının katıldığı törenle gözyaşlarıyla toprağa verildi.

  GÖZ GÖRE GÖRE ÖLDÜ

  Öldürülen Semiha Karadağlı’nın komşuları ve yakınları, çiftin uzun süredir sorunları olduğunu ileri sürdü. Cinayet şüphelisi kocanın eşini devamlı dövdüğü, Semiha Karadağlı’nın yüzünün birçok zaman morluk içinde olduğu iddia edildi. Yaklaşık 7 ay önce evini terk eden Semiha Kardağlı’nın yeni bir hayat kurmak için bir işe girdiği ve ev tuttuğu öğrenildi. Yaşamını yitiren Karadağlı’nın daha önce eşinin kendisini dövdüğü gerekçesiyle polis ve Cumhuriyet Savcılığı’na başvurduğu ortaya çıktı. Yapılan şikayetlerin ardından Süleyman Karadağlı hakkında eşini darp etmekten 4 ayrı dava açıldığı anlaşıldı. 21 Temmuz 2009’da sonuçlanan ilk davada, ’eşe karşı kasten yaralama’ suçlamasıyla günlüğü 20 TL’den 5 ay adli para cezasına çarptırılan Süleyman Karadağlı’nın, daha önce başka suçtan mahkum edilmediği için cezasının ertelenerek 5 yıl denetime tabi tutulmasına karar verildiği ortaya çıktı.

  SERPİL'İ SEVGİLİSİ ÖLDÜRDÜ

  Samsun’da da 36 yaşındaki sevgilisi Serpil Şen’i bıçaklayarak öldüren 22 yaşındaki Şenol Akpınar, genç kadını evlenmekten vazgeçtiği için öldürdüğünü söyledi. Akpınar, "2 yıl gönül ilişkisi yaşadık. Evlilik hazırlığı yaptığımız sırada vazgeçtiğini söyledi. Kendimi kaybettim ve bu olay meydana geldi" dedi. Sanığın olaydan önce genç kadını bir çok kez öldürmekle tehdit ettiği ve Serpil Şen’in Cumhuriyet savcısına şikayetçi olduğu ortaya çıktı.

  İlkadım İlçesi’nde oturan Şenol Akpınar, 2 yıl önce aynı pasta fırınında çalışan eşinden boşanmış 2 çocuk annesi Serpil Şen ile arkadaş olup gönül ilişkisi yaşamaya başladı. 2 yıl süren ilişkinin ardından genç kadın ile evlenmeye karar veren Akpınar, düğün hazırlıkları yapmak için gerekli olan parayı kazanmak üzere Siirt’e giderek yaklaşık 1 yıl inşaatlarda çalıştı. Bu süre içerisinde de iddialara göre genç kadına düğün alışverişi yapması için toplam 4 bin TL gönderdi. Geçen yıl Ocak ayında Samsun’a dönen Akpınar, sevgilisinin evine gitti. Burada çıkan tartışma sırasında Şen’i bıçaklayarak öldürdü. Boğuşma sırasında kendisi de kolundan yaralandı. Kayıplara karışan Akpınar, tedavi için gittiği Ondokuz Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi acil servisinde yakaladı. İfadesinin ardından nöbetçi mahkemeye çıkarılan Şenol Akpınar tutuklanarak cezaevine gönderildi.

  2’nci Ağır Ceza Mahkemesi’nde cinayet suçundan müebbet hapis cezası istemiyle yargılanan sanık savunmasında pişman olduğunu söyledi. Anne ve babası olmadığı için sokaklarda büyüdüğünü dile getiren Akpınar, "Kimseden sevgi görmemiştim. Bana sadece Serpil sevgi gösterdi. Onunla da evlenmek için hazırlık yapıyorduk. Pastaneden kazandığım para yeterli olmayınca Siirt’e giderek inşaatlarda çalışmaya başladım. Zaman zaman kendisine düğün alışverişi yapsın diye 4 bin TL gönderdim. Ocak ayında Samsun’a döndüm. Konuşmak isteyince evine gittim. Evlenmekten vazgeçtiğini, başkasına aşık olduğunu gönderdiğim paraları da sevgilisiyle yediklerini söyledi. Tartışmaya başladık. Kendimi kaybetmişim ve bu olay meydana geldi. Çok pişmanım" diye konuştu.

  Diğer taraftan yapılan araştırma sonucunda Şenol Akpınar’ın olaydan önce 15 gün boyunca genç kadını defalarca telefonla arayıp hakaret ve ölümle tehdit ettiği, Serpil Şen’in de şikayetçi olduğu ve sanık hakkında 2’nci Sulh Ceza Mahkemesi’ne dava açıldığı ortaya çıktı. Mahkeme, tanıkların dinlenmesi için duruşmayı erteledi.

   

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı