Gündem Haberleri

  Devlet millet el ele

  Fevzi KIZILKOYUN / ANKARA
  11.09.2015 - 01:37 | Son Güncelleme:

  Terör örgütü PKK’nın hain pususunda Hakkâri Dağlıca’da şehit olan Astsubay Üstçavuş Okan Taşan, devlet ve millet dayanışması içerisinde son yolculuğuna uğurlandı. Şehit Taşan’ın yakınları gözyaşları içinde, asker selamı ve el sallayarak vedalaştı.

  Hakkari'nin Dağlıca bölgesindeki terör saldırısında şehit olan Astsubay Üstçavuş Okan Taşan için Ankara Kocatepe Camisi’nde tören düzenlendi. Törene babası Bayram, annesi İsmigüzel, eşi Aylin ve 5 yaşındaki oğlu Meriç ile yakınlarının yanı sıra Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, TBMM Başkanı İsmet Yılmaz, Başbakan Ahmet Davutoğlu, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, kuvvet komutanları, polis müdürleri ile vatandaşlar katıldı.

  Devlet millet el ele

  Erdoğan, Yılmaz, Davutoğlu, Orgeneral Akar ve Kılıçdaroğlu, top aracına konulana kadar cenazenin arkasından yürüdü. Aylin Taşan, eşini, asker selamı vererek; oğlu Meriç ise el sallayarak son yolculuğuna uğurladı.

  Devlet millet el ele

  Şehit Taşan, Cebeci Askeri Şehitliği’nde toprağa verildi. Törene polis üniformasıyla katılan şehidin eşi Aylin Taşan’ın, eşinin isteği doğrultusunda polis olmak istediği öğrenildi.

  Devlet millet el ele

  Aylin Taşan, “Yiğidim bak istediğin gibi polis oldum, kanını yerde bırakmıyacağım, rahat uyu aşkım” diyerek gözyaşı döktü.

  Devlet millet el ele


  Şehadetine seviniyorum


  TUNCELİ’de terör örgütü PKK’nın polis lojmanına düzenlediği saldırıda şehit olan polis Aydın Nazillioğlu (21) için Elazığ’da tören düzenlendi. Şehit cenazesinin tören alanına getirilişi sırasında babası Yaşar Nazillioğlu, “Ağlamayacağım, dimdik ayakta duracağız. Bir oğlum daha polis. Polislerimiz bitmez. Daha çok gençti. Toprağa nasıl vereyim ben onu, nasıl vereyim? Şehit oldu şehit, çok şükür şehit oldu.

  Devlet millet el ele

  Ağlamıyorum, seviniyorum. Oğlum şehit oldu diye seviniyorum” dedi. Şehit Nazillioğlu, gözyaşları arasında memleketi Balıkesir’e gönderildi. Bayat Mahallesi’nde şehit için hazırlıklar vardı. Mahalle girişi ve babaevi Türk bayraklarıyla donatıldı. Şehidin arkadaşları, Nazillioğlu’nun fotoğrafını bastırıp, baba evinin duvarına astı. Babaevine de büyük bir Türk bayrağı asıldı. Şehit polis Nazillioğlu’nun ağabeyinin, kardeşiyle beraber görev yapmak için Edirne’den Tunceli’ye tayinini istediği öğrenildi. (DHA)

  Devlet millet el ele

  Şehit karpuzu


  HAKKÂRİ Dağlıca’da şehit olan Muğla Seydikemerli Piyade Er Adnan Ergen (25), annesi Hacer Ergen’le son telefon konuşmasında, “5 ya da 9 Eylül’de memlekette olacağım. Burada yediğimiz karpuzların hiç tadı yok. Yerli karpuzu çok özledim” demişti. Şehidin son isteğini annesinden öğrenen Kaymakam Muammer Köken, Yayla Seki’den 3 ton karpuzu getirterek şehit evinde kurulan taziye çadırında konuklara ikram ettirdi. (İHA)

  Devlet millet el ele

  Teröre tepki dinmiyor


  ŞEHİT haberlerinin yürekleri dağladığı Türkiye’de, halkın teröre tepkisi artıyor. İlçelere kadar Türkiye’nin her yanında teröre protesto gösterileri birbirini izlerken şehitler de dualarla anılıyor. Tüm uyarılara rağmen HDP binalarına da saldırılar oldu. Çanakkale, İzmir, Kars, Antalya, Sakarya, Gaziantep, Tekirda, Bolu, Kocaeli, Adapazarı, Aydın, Balıkesir, Bursa, Muğla’nın da aralarında bulunduğu birçok ilde binlerce kişi terörü lanetledi. (DHA)

  Etiketler: Cenaze , gündem
  Son Dakika Haberler

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı