Gündem Haberleri

  Devlet Bakanı Yazıcı, Mardin'de

  A.A.
  27.02.2011 - 10:57 | Son Güncelleme:

  Devlet Bakanı Hayati Yazıcı, “Türkiye gerçekten kabuğunu kırmış, hızla değişim sürecini yaşıyor” dedi.

  Bakan Yazıcı, 'Kimlik' mağazalarının Mardin şubesinin açılışında yaptığı konuşmada, eğitim, sağlık, ulaştırma, ekonomi ve sosyal faaliyetlerde Türkiye'nin büyük değişim yaşadığını söyledi.

  Kadınların her sektörde olması gerektiğini anlatan Bakan Yazıcı, şöyle konuştu: “Kadınların olmadığı her yerde zarar vardır. Bunu içtenlikle söylüyorum. Düzen veren sinerji veren, hazırlayan, yeri geldiğinden yapan kadınlarımızdır. Bizimde kadınlarımıza ne kadar değer verdiğimizi biliyorsunuz. İşte eğitim yardımları projemizi çok yaygın bir şekilde uygularken çocukları okutmaları şartıyla annenin hesabına her ay para yatırıyoruz. Sağlıkta da öyle. Birisi çıkıp diyor ki 'ben bir proje getirdim parayı da kadınlara vereceğim'. Adam uyuyor, biz kaç yıldır bunu yapıyoruz. Bilip bilmeden konuşuyorlar. O para halkımızın parası. Onun hesabı var vebali var.”

  Mardin'de güzel bir mağazanın açılışını gerçekleştirdiklerini ifade eden Yazıcı, “Türkiye gerçekten kabuğunu kırmış, hızla değişim sürecini yaşıyor. Bugün geldik Nusaybin Gümrük Kapısı'nın temelini attık. Başkanımız başka yerde, arkadaşlarımız başka yerde. Hani diyoruz ya durmak yok yola devam; biz durmadan koşuyoruz. Bu hep devam edecektir” diye konuştu.

  AK Parti Mardin milletvekili Gönül Bekin Şahkulubey ise Mardin'de mağaza açma işinin arkasında işadamı Kayatürk'ün eşi Kadriye Kayatürk'ün bulunduğunu anlatarak, “Bayanlar olmassa tekstil sektörü zarara uğrayacaktır” diye konuştu.

  Kimlik mağazalarının sahibi işadamı Burhan Kayatürk de yaptığı konuşmada, bugüne kadar yurtiçinde 28, yurtdışında da 10 olmak üzere toplam 38 mağaza açtıklarını söyledi.

  Ülke genelinde yaklaşık 3 bin 500 işçi çalıştırdıklarını kaydeden Kayatürk, “Bugün burada 2 bin 800 metrekarelik bir mağazanın açılışını yaptık. Kimlik mağazaları Türkiye'nin genelinde ülke ekonomisine katkıda bulunuyor. İhracat noktasında da büyük katkı sağlıyor” dedi.

  Daha sonra Mardin Valiliği Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (SYDV) bünyesinde kurulan Sosyal Market'i gezen Bakan Yazıcı, Vali Hasan Duruer'den bilgi aldı.

  Marketi çok beğendiğini ifade eden Bakan Yazıcı, “Hiç kimseyi gücendirmeden onurunu kırmadan medeni bir şekilde yardımlar yapılıyor. İşte çağdaşlık bu. Sosyal vatandaşlarımız kendilerine verilen kartlar ile alışverişlerini yapıyor. İşte sosyal devlet, adalet bu. Hani kimsesizlerin kimsesi, sessizlerin sesi olacağız demiştik. Onu unutmadık o hep gündemimizin en ön sırasında yer alıyor” diye konuştu.
  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı