Gündem Haberleri

  Devlet Bakanı Tüzmen Gaziantep'te

  Hürriyet Haber
  16.10.2005 - 09:34 | Son Güncelleme:

  Devlet Bakanı Kürşad Tüzmen, Gaziantep'in Nizip ve Karkamış ilçelerinde çekilen “Kurtlar Vadisi-Irak” sinema film setini ziyaret etti.

  Tüzmen ve beraberindekiler, çekimlerin yapıldığı Karkamış İlçesi'ne bağlı Soylu Köyü'ne gelerek filmin yönetmeni Serdar Akar ve başrol oyuncusu Necati Şaşmaz ile bir süre görüştü.

  Tüzmen, sinema filminin çekimlerinin yapıldığı sahneleri gezip, filmin yetkililerinden bilgi aldı. Tüzmen, bir televizyon kanalında yayınlanan Kurtlar Vadisi dizisini fırsat buldukça ilgi ile izlediğini, dizinin filme çevrilmesini anlamlı bulduğunu belirterek, ”Filmde Irak'ta yaşanan bir takım olayların işlendiği bilgisini aldım. Bölgemizdeki ülkelerde değişik hareketler izleniyor. Bu filmde bu hareketliliğin işlendiğini görüyoruz. Çok dikkatli olmamız lazım. Bölgenin en etkili ülkesiyiz. Ticaret, sanayi ve ihracat anlamında Irak'ı en iyi şekilde değerlendirmek istiyoruz” diye konuştu.

  Tüzmen, daha sonra film setinde yer alan ABD'li ünlü oyuncu Billy Zane ve başrol oyuncusu Necati Şaşmaz'la hatıra fotoğrafı çektirdi. Tüzmen, ceketinde bulunan Türk bayrağı rozetini sinema oyuncu Necati Şaşmaz'a taktı, bu sırada çevredekilerin uyarısı ile ABD'li oyuncu Billy Zane'e de Türk bayrağı rozeti takmak istedi ancak rozet bulunmayınca oyuncu Necati Şaşmaz, kendisine takılan rozeti Billy Zane'e takması için tekrar Bakan Tüzmen'e verdi, Tüzmen rozeti bu kez Billy Zane'e taktı.

  Bakan Tüzmen daha sonra aynı filmin Nizip İlçesi'nde yer alan ve bir zeytinyağı fabrikası olan ve Irak'taki “Ebu Garib Cezaevi” diye hazırlanan film setini de ziyaret ederek yetkililerden bilgi aldı.
  Tüzmen ve beraberindekiler daha sonra Gaziantep'te Tabakhane semtinde ciğer kebabını yedi. 
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı