Gündem Haberleri

  Devlet Bahçeli: İyi gitmiyor sonu felaket

  ANKARA
  24.09.2015 - 23:23 | Son Güncelleme:

  MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın son günlerde yaptığı açıklamalara tepki göstererek, “Her gün analar ağladığında evde nasıl uyuyor? Hiç mi vicdanı sızlamıyor bu adamın? Kalkmış 550 milletvekili... Ne yapacaksın sen Cumhurbaşkanı olarak milletvekilini. O bakımdan Sayın Cumhurbaşkanı’nın sonu felaket” dedi.

  Bahçeli, Alparslan Türkeş’in Beştepe’deki mezarını ziyaretinde şunları söyledi:

  KARDEŞLİK ŞUURU


  “Arife Günü de dahil bayram sürecine yaklaşılırken de çok sayıda polis, asker, korucu ve vatandaş şehit edildi. Bayramdan sonra, bayramın bütün ulvi değerleriyle birlikte kaynaşma, yakınlaşma ve kardeşçe yaşama arzusunun öne çıkarılarak acı günlere son verilmesi gerektiğine inanıyoruz. Terörle mücadele kesintisiz devam etmeli. Artık anlaşılmıştır ki terör meselesi Türkiye’de birilerinin söylediği gibi Kürt meselesi değildir. Türkiye’yi bölmeye yönelmiş bir ihanet şebekesinin başta Kürt kardeşlerimiz ve milletimizin bütün fertlerine yapılan saldırıdır. Bunun kökünün kazınması lazımdır. Türkiye’de bir arada yaşamayı kuvvetlendirebilecek bir kardeşlik şuurunun geliştirilmesinde yarar vardır.


  VİCDANI SIZLAMIYOR


  Cumhurbaşkanı çok yanlış konuşuyor. Sayın Cumhurbaşkanı kendisine bir çeki düzen vermeli. Sözlerinin nereye gittiğini iyi anlamalı. Ben merak ediyorum. Her gün vatanın bir köşesinde bir aile büyük acıyla karşı karşıya kaldığında, analar ağladığında, feryatların dillendirildiği bir ortamda evde nasıl uyuyor? Çocuklarıyla beraber bir akşam yemeğini nasıl geçiriyor? Hiç mi vicdanı sızlamıyor bu adamın? Kalkmış 550 tane milletvekili... Ne yapacaksın sen Cumhurbaşkanı olarak milletvekilini. O bakımdan Sayın Cumhurbaşkanı’nın sonu felaket. İyi gitmiyor.


  GÖSTERMELİK AYRILIK


  HDP’li iki bakanın istifasının değerlendirilecek hiçbir tarafı yok. Seçim yapmak için her yolu denediler. Şimdi de beraberce bu hale gelen Türkiye’de ortaklarıyla bana göre göstermelik bir ayrılığa düşmüş oldular. Bunun sonunda ya bir pazarlık yapılacak veya başka şeyler gelişecek.


  BAŞKA GÜNDEMİ YOK


  Sayın Başbakan’ın çağrıdan başka bir gündemi yok. Kendisi çağrı yapacağına terörle mücadelede kararlılık göstersin. Bizim hayatımız teröre karşı mücadeleyle geçti. Bizi davet edip de ne yapacak. Yapamıyorsa iktidarı versin bize.


  O HÂKİM ALINMALI

  Cizre’de 3 mahalleye PKK’lılar hâkim olmuş. Her tarafı kazmak, dinamitlemek, silah depoları haline getirmek suretiyle bir tavır ortaya koymuşlardır. Buna son verilecek yerde, bu üç mahallede seçim yapılamıyor diye bir gerekçeyle orada sandıkların kaldırılıp bir başka yere nakli Türkiye Cumhuriyeti devletinin toprakları üzerindeki hükümranlık haklarının bir kısmını seçim bahanesiyle terk etmek demektir. O hâkim kimse görevden alınmalıdır ve savcılar harekete geçmelidir.”

  Bayram ziyareti

  MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, bayram namazını Gazi Merkez Camisi’nde kıldı, ardından cami çıkışında vatandaşlarla bayramlaştı. Bahçeli daha sonra her bayramda olduğu gibi bazı partililerle birlikte Alparslan Türkeş’in Beştepe’deki mezarını ziyaret etti. Okunan Kuran-ı Kerim sonrası edilen duaya eşlik eden Bahçeli, Türkeş’in kabrine kırmızı ve beyaz karanfiller bıraktı, bakır ibrikle mezara su döktü. Bahçeli, mezarın başında nöbet tutanların bulunduğu kulübede bir süre kaldı. (Selahattin SÖNMEZ - ANKARA)

  Son Dakika Haberler

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı