Gündem Haberleri

  Dev uçak gemisi Marmaris'ten ayrıldı

  A.A
  21.02.2006 - 14:58 | Son Güncelleme:

  ABD'nin en büyük uçak gemilerinden ”USS Theodore Roosevelt”, 6 gün önce geldiği Marmaris'ten ayrıldı.

  5 günden bu yana Marmaris'e yaklaşık 3 mil uzaklıkta İngiliz çukurunda demirli bulunan “USS Theodore Roosevelt” adlı uçak gemisi son hazırlıklarını tamamladıktan sonra Marmaris'ten demir aldı ve ABD'ye doğru hareket etti.

  Uçak gemisinin Marmaris'te kaldığı süre içinde gemide görev yapan 5 bin 300 personelin tamamının karaya çıktığı öğrenildi.

  TURİZMCİLERİN YÜZÜNÜ GÜLDÜRDÜLER

  Uçak gemisinde görev yapan askerler ve geminin sivil personeli, bölgede kaldıkları süre boyunca sadece Marmaris esnafının değil, Pamukkale ve Kuşadalı turizmcilerin de yüzünü güldürdü. Pamukkale, Kuşadası ve Meryemana'ya tur düzenleyen acentelerin yetkilileri, “Bir sezon boyu gerçekleştirdiğimiz tur tutarını, bir tek uçak gemisinin gelmesi ile yaptık” diye konuştular.

  “USS Theodore Roosevelt” uçak gemisinin Marmaris'e gelmesi dolayısıyla eşlerini karşılamak üzere Marmaris'e gelen personelin karıları ve çocukları da Marmaris'in tadını çıkardılar.

  ABD uçak gemisi personelinin Marmaris'te karaya ayak basması ile en çok dericiler, kuyumcular, hediyelik eşya satan işyerleri hareketlilik kazandı.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı