Gündem Haberleri

  Deutsche Bank'a Türk danışman

  A.A.
  28.02.2006 - 14:35 | Son Güncelleme:

  Eski futbolcu Taşkın Aksoy, Almanya'nın en büyük bankası Deutsche Bank'ın Berlin'deki 100. finans danışmanı oldu.


  Aksoy, bankanın Berlin'deki “Q 110” adlı özel şubesinde yapılan basın toplantısıyla basın mensuplarına tanıtıldı.
  Deutsche Bank'ın Pazarlama Müdürü Ulrich Christmann, bankalarında, çeşitli ülkelerin vatandaşlarına bir bütün halinde finans danışmanlığı hizmeti vermeyi amaçladıklarını belirterek, “Tecrübelerimiz göstermiştir ki bankacılık sektöründe kişisel danışmanlık çok önemli bir konudur. Biz hiç bir şeyi insanın yerine geçirmek istemiyoruz. Bu nedenle, Türk kökenli vatandaşların ve göçmenlerin kendi anadillerinde danışmanlık hizmeti almalarını çok önemli buluyoruz” dedi.

  Berlin eyaletinde toplam 56 şubeyle hizmet verdiklerini anlatan Christmann, Türklerin duygusal insanlar olduklarını belirterek, ”Türkleri ancak yürekle kazanabileceğimizi biliyoruz. Yeni finans danışmanımız Taşkın Aksoy'un bu görevi en iyi şekilde yerine getireceğine olan inancımız tamdır” diye konuştu.
  Christmann, gelecekteki projeleri arasında Türk finans danışmanı sayısının artırılmasının bulunduğunu ve yurtdışındaki şube sayısını da 2007 yılı sonuna kadar 300'e çıkarmayı hedeflediklerini kaydetti.
  “Q 110” adlı şubenin Müdürü Uwe Fechner de Türkler ile olan iletişimde duygunun bir yana bırakılamayacağını geçmiş deneyimlerden öğrendiklerini belirterek, Aksoy'a görevinde başarılar diledi.
  Bankanın Berlin'deki pilot şubesi olan “Q 110” hakkında bilgi de veren Fechner, çağdaş bir görünüme sahip düzenlemeleriyle bir banka olarak Almanya'da ilki gerçekleştirdiklerini, müşterilerin böyle bir ortamda kendilerini daha rahat hissettiklerini ve tüm Deutsche Bank şubelerinin gelecekte bu yeni biçime dönüştürülmesinin düşünüldüğünü ifade etti.
  Deutsche Bank, Berlin eyaletindeki 600 bin müşterisine 56 şube ve 2 finans danışmanlığı bürosuyla hizmet veriyor.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı