Gündem Haberleri

  Derya, tek başına

  Hürriyet Haber
  15.03.1999 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Derya Baykal, eşi Ferhan Şensoy'un kendisi için yazdığı ‘‘Şu An Mutfaktayım’’ adlı tek kişilik oyununun provasında ailesi ve sanatçı dostları için sahneye çıktı.

  Derya Baykal, büyük bir sınavdan geçiyor. Çünkü tek kişilik oyunlar tiyatro sanatçıları için en riskli çalışmalardan biri olarak değerlendirilir. Sahnede tek başınasınızdır, bütün ışıklar yalnız sizi aydınlatır ve bütün gözler de sizin üzerinizde. İşte tiyatro sanatçısı Derya Baykal, böylesine zor ama bir o kadar da coşkulu çalışma için sahneye çıktı. Sanatçıya genel provasında kızları Ferhan ve Derya ön sıralardan büyük bir keyifle izleyerek, moral desteği verdi.

  ‘‘Şu An Mutfaktayım’’, Şensoy'un gözünden irdelenen Baykal'ın gündelik yaşamından giderek genelleşen, günümüz Türkiyesi'ne Şensoy'un alaylı penceresinden bakan, yerelden evrensele köprüler kuran, izleyicisiyle şakalaşan müzikli bir güldürü.

  Baykal, oyunu sırasında Fikret Kızılok'un yaptığı müziklerle şarkı da söylüyor. Baykal'ın, ‘‘13-14 Anahtar’’ adlı şarkısına çekilen klip Kral TV'de de yayınlanmaya başladı. Şarkının kayıtları İdobay'ın stüdyolarında yapıldı.  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı