Gündem Haberleri

  Deri giyimde üç genç tasarımcı

  Hürriyet Haber
  25.10.2003 - 01:52 | Son Güncelleme:

  Beş yıldır düzenlenen Deri'signer Yarışması, deri giyim tasarımında genç yeteneklerin keşfedilmesi ve teşvik edilmesini amaçlıyor. Son yarışmada finale kalan genç tasarımcıların tasarladığı giysiler, ocak ayında düzenlenecek Uluslararası Deri Günleri 2004 fuarında defilelerle sunulacak.

  Bu yılki yarışmanın jüri üyeleri Cengiz Abazoğlu, Atıl Kutoğlu, Zeynep Tanbay, Beysun Gökçin, Bennu Gerede, Başak Gürsoy, Hüseyin Buzrul, Selçuk Gürışık ve Bahar Derviş'ti. Yarışmaya katılan 10 kişi finale kaldı. Daha sonra bunlar arasından üç genç öne çıktı. Gönül Simay Tan ‘‘Kuvars Kristali’’ başlıklı koleksiyonuyla birinci, Çiğdem Demir ‘‘Denge’’ temalı koleksiyonuyla ikinci, Önder Özkan ise ‘‘Bağlantı’’ temalı koleksiyonuyla üçüncü oldu.

  Birinci Gönül Simay Tan, 1978 İzmir doğumlu. İngiltere'de Bournemouth Arts Institute, HND Fashion Marketing and Design'da eğitim almış.

  İkinci Çiğdem Demir, 1981 Tunceli doğumlu. Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi'nde Tekstil Moda Tasarımı Bölümü'nde eğitimini sürdürüyor.

  Üçüncü Önder Özkan ise 1980 Adana doğumlu. Bu yıl Beykent Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Tekstil Tasarımı Bölümü'nü bitirdi.
  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı