Gündem Haberleri

  Derdiniz ve Çözümleri

  Hürriyet Haber
  20.12.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Bakımsız refüj

  ŞARAMPOL ile Anafartalar Caddesi'ni birbirine bağlayan Tonguç Caddesi'ndeki orta refüj bakımdan yoksun. Diğer tarafa yani TRT binasının olduğu bölüme baktığımızda yemyeşil bir görüntü bizi karşılıyor. Oysa Tonguç Caddesi'ndeki refüjlerde yer yer çimler kayboldu, yeşil bitkiler de bakımsız.

  GEREKLİ ÇALIŞMA YAPILMADI

  Belediye yetkililerine bakım yapılmasıyla ilgili isteğimizi iletmiştik. Ekim ayında gerekli çalışmanın yapılacağı söylendi. Fakat, uzun zamandır hiçbir girişimde bulunulmuyor. Kent merkezindeki bir refüjün daha bakımlı olması gerekmiyor mu?

  Gökalp Çetin

  Yetkili diyor ki

  Büyükşehir Belediyesi yetkilileri, ‘‘Bu caddede yeni trafik düzenlemesi yapılacaktır. Bu düzenleme ile ilgili karar henüz İl Trafik Komisyonu'nda görüşülerek karara bağlanmamıştır. Belediyemiz tarafından gereken çalışmalar yapılmıştır. Trafik düzenlemesinin ardından refüj çalışmaları da tamamlanacaktır’’ diye konuştu.

  Kanal temizlensin

  Yenigün Mahallesi'nde Mevlana Caddesi'ne dek uzanan sulama kanalı var. Kanalda sudan başka her şeyi görmek mümkün. Ambalaj kağıtlarından katı atıklara, kaya parçalarından pet şişeye kadar...

  Öyle çirkin bir görüntü var ki anlatmak mümkün değil. Yaz aylarında sivrisinek üreten kanal kötü kokuya da neden oldu. Ciddi bir temizlik çalışmasının yapılması gerekiyor. Zira Antalyamız'a ve semtimize yakışmayan manzaralar var.

  Ülkü Demir

  Yetkili diyor ki

  Muratpaşa Belediyesi Çevre Sağlığı Müdürlüğü yetkilileri, Yenigün Mahallesi'ndeki sulama kanalının durumu ve vatandaşlarımızın şikayetiyle ilgili olarak gereken incelemenin yapılacağını söyledi.

  Karanlık sokak

  LARA Caddesi Lale 1. Sokak'ta oturuyoruz. Ece Apart Oteli sağ tarafında kalan sokağımızda akşam saatlerinde elektrik lambaları yanmıyor. İşyerinden çıktığımız saatlerde orman ile içiçe olan bu yolda yürümeye korkuyoruz.

  Genç kız ve çocuklarımız için büyük tehlike oluşturan bu sokak işyerime beş dakika mesafede. Ancak, bu mesafe için taksiye binmek zorunda kalıyorum. Çünkü, karanlıkta yürüyebilmek neredeyse imkansız. Sorunumuza çözüm getirilmesini istiyoruz.

  Melek Yavuz

  Yetkili diyor ki

  TEDAŞ yetkilileri, ‘‘Vatandaşlarımızın şikayetçi olduğu konu hakkında yerinde inceleme yapılacak. Sorunun giderilmesine çalışacağız’’ diye konuştu.

  Tel:(242) 243 15 55

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı