Gündem Haberleri

  Derdiniz ve çözümleri

  Hürriyet Haber
  04.12.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Hazırlayan İlkay MANIŞ

  Kaldırımlar işgalde

  VATAN Bulvarı'nda üstgeçit civarında çok sayıda esnaf bulunuyor. Bunun yanı sıra trafik de oldukça yoğun. Caddede toplu taşıma araçları için de bir durak var. Ancak, buradaki kaldırımların kime ait olduğu belli değil. Yayalar kaldırımları kullanamıyor.

  Çünkü, yaya yolunda yağ tenekesinden kahve makinesine her türlü malzemeyi görmek mümkün. Esnaf kaldırımları teşhir yeri gibi kullanıyor. Özellikle akşam saatlerinde burada yürümek işkenceden farksız. Belediye yetkililerinin bu konuda caydırıcı tedbirler alması gerekiyor.

  Mustafa Öztürk

  Yetkili diyor ki

  Muratpaşa Belediyesi Zabıta Müdürlüğü yetkilileri, ‘‘Zabıta ekiplerimiz şikayet konusuyla ilgili olarak gereken çalışmayı yapacaklardır’’ dedi.

  Acil'e fotokopi cihazı alındı

  KöŞemİzde yayınlanan haber üzerine Devlet Hastanesi yetkilileri, Acil Polikliniği'ne fotokopi cihazı kazandırdı. Gece saat 23.00'ten sonra gelen hastaların evrakları için gerekli olan fotokopi cihazı, vatandaşlar tarafından sevinçle karşılandı.

  DERTTEN KURTULDUK

  Gece geç saatlerde hastane çevresinde fotokopi cihazı aramaktan kurtulduklarını söyleyen vatandaşlar, ‘‘Bu cihazın Acil Polikliniği'ne getirilmesiyle büyük bir dertten kurtulduk. Hastane yönetimine teşekkür ediyoruz’’ diye konuştu.

  Bilgisayarım arızalandı

  Manavgat'ta oturuyorum. 1999 yılı şubat ayında Vestel'den bilgisayar aldım. Kampanya çerçevesinde aldığım bilgisayarın modemi geçtiğimiz şubat ayında arızalandı. Bilgisayarımın arızalandığını bildirmeme rağmen dört ay boyunca gereken tamirat yapılmadı.

  Bu süre zarfında İnternet'i kullanamadım. Bilgisayarı geri vermek istediğimi belirttim. Bunun üzerine bana daha güçlü bir bilgisayar göndereceklerini söylediler. Ancak, yeni üründe de arıza meydana geldi. Ekran mavileşiyor, klavye tuşları zaman zaman çalışmıyordu. Orhan Şimşek

  Yetkili diyor ki

  Vestelnet Müşteri Memnuniyeti Departmanı yetkilisi Serap Açıkgöz, ‘‘Müşterimize kendi insiyatifimize dayanarak yeni bir bilgisayar gönderdik. Kendisine gereken teknik yardım yapılmıştır. Bilgisayarında şu an için herhangi bir arıza söz konusu değildir’’ diye konuştu.

  Parke döşeme kabardı

  Bİr kooperatif hissesi satın alarak 1 Mart 2000 tarihinde ev sahibi oldum. Evimin yer aldığı binanın 30 dairesinde de Kayalı Parke tarafından yapılan parke döşeme bulunuyor. Ne yazık ki birinci katta bulunan evimin bazı odalarında parke döşeme kabardı.

  Salonda ve diğer odalarda bombeler oluştu. Oturduğum dairenin altında bodrum kat bulunuyor. Zemin ile bir değil değil, üstelik su borusu da geçmiyor. Nem alarak kabarması imkansız. Oluşan problemin yapım hatası olduğunu düşünüyorum.

  Selva Büyükyazıcı

  Yetkili diyor ki

  Kayalı Parke Sahibi Selim Kayalı, ‘‘Kooperatif binasındaki 30 daireye kayın ağacından yapılan parke döşenmiştir. İki yıl önce bu işi tamamlayarak kooperatif yetkililerine teslim ettik. Zeminden veya duvardan rutubet almadığı taktirde parkenin kabarması mümkün değil.

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı