GeriGündem Derdiniz ve Çözümleri
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Derdiniz ve Çözümleri

Park yeri otopark oldu

Yenigün Mahallesi Yunus Emre Caddesi üzerinde çocuk parkı yapılacağı söylenen bir arazi bulunuyor.

Tamamen toprakla örtülü bu alan özel araçlar, kamyonlar ve traktörler tarafından otopark olarak kullanılıyor. Toprak arazi yüzünden sürekli toz yağmuru altındayız. Yaz süresince dilediğimiz gibi balkonlarımızda oturamadık. Hemen hergün temizlik yapmak zorunda kalıyoruz. Söz konusu arazinin çocuk parkı olmasa bile yeşillendirilmesini istiyoruz. Böylece hem semtimiz güzel bir mekana kavuşacak hem toz çilesinde kurtulacağız.

Şaduman Karain

Yetkili diyor ki

Muratpaşa Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü yetkilileri, ‘‘Söz konusu arazi park yapımı programı dahilinde değerlendirilecektir’’ dedi.

Trafolar çok çirkin

Antalyamız'ın birçok yerinde bulunan trafolar değişik ve güzel resimlerle bezeli. En işlek caddeler ve ara sokaklardaki trafoların bakımlı haline doğrusu imreniyoruz. Çünkü, bizim oturduğumuz caddedeki elektrik trafosu oldukça çirkin görünüyor. Yenigün Mahallesi Yunus Emre Caddesi'nde bulunan trafo, yazı tahtasından farksız. Özellikle gençler ellerine aldıkları sprey boyalarla trafonun duvarlarına yazılar yazıyor. Ayrıca, seçim döneminden kalan yıpranmış afişler var. Trafonun güzelleştirilmesini istiyoruz.

Semt sakinleri

Yetkili diyor ki

Muratpaşa Belediyesi yetkilileri, ‘‘Söz konusu yer park yapım programı içerisinde değerlendirilecek’’ şeklinde konuştu.

Sinyalizasyon istiyoruz

Oturduğumuz Bayındır Mahallesi 322. Sokak'ta bulunan kontrolsüz kavşak hemen hergün trafik kazalarına sahne oluyor. Dört yol ağzı olan kavşakta sürücüleri uyaran tek bir tabela yok. Kavşakta sinyalizasyona olan ihtiyaç her geçen gün artıyor. Buna rağmen hiçbir girişimde bulunulmuyor. Günün değişik saatlerinde acı fren sesleriyle irkiliyoruz. Özellikle çocuklarımız için endişeliyiz. Sokağın bu bölümünde, yol kenarında yürümek bizleri ürkütüyor. Karşıdan karşıya geçmek büyük sorun. Belediye yetkililerinden gereken çalışmaların yapılmasını istiyoruz.

Sokak sakinleri

Yetkili diyor ki

Büyükşehir Belediyesi yetkilileri, ‘‘Yurttaşlarımız Büyükşehir Belediyesi UKOME Şube Müdürlüğü'ne yazılı başvuru yapsınlar. Sinyalizasyon talebi, anılan yerde yapılacak incelemenin ardından İl Trafik Komisyonu'nca kabul edilirse gerekli düzenlemeler yapılacaktır’’ diye konuştu.

Tel:(242) 243 15 55


Yorumları Göster
Yorumları Gizle