Gündem Haberleri

  Derdiniz ve Çözümleri

  Hürriyet Haber
  23.09.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Kaldırımlar kimin?

  AltI ndağ Mahallesi 151. Sokak, Tonguç Caddesi ile kesişiyor. Altındağ İlköğretim Okulu'nun bulunduğu sokaktaki kaldırımlar yayaların kullanımına izin vermiyor. Çünkü, otopark niyetine kullanılıyor. Bu nedenle yayalar ve öğrenciler sokak kenarında yürüyor.

  Sık sık trafik kazaları meydana geliyor. Yayalara ayrılmış alanların böyle hor kullanılması ve insanların zor durumda bırakılmasına anlam veremiyoruz. İlgililere konu hakkındaki şikayetlerimizi ilettik. Ancak, şimdiye dek çözüm getirilmedi. Kaldırımları geri istiyoruz. Ceyhun Atak

  Yetkili diyor ki

  Muratpaşa Belediyesi yetkilileri, ‘‘Söz konusu semtte gerekli denetimleri Büyükşehir Belediyesi Trafik Zabıta Müdürlüğü yapıyor. Vatandaşlarımızın şikayetini ilettik, gereken çalışma yapılacak’’ dedi.

  Dağ başı gibi

  OturduĞumuz Bayındır Mahallesi 332. Sokak'ta bulunan iki boş arazi dağ başını andırıyor. İri kaya parçaları ve yabani otların yer aldığı araziye kamyonlarla moloz dökülüyor.

  Balkonlarımızdan izlediğimiz manzara hiç de hoş değil. İmar planında bu arazilerin yeşil alan olarak göründüğü belirtiliyor. Oysa, burada bakımlı yeşil örtüden başka her şey var. Yeşillendirme çalışması yapılmasa bile en azından temizlik yapılmasını istiyoruz. Ufuk Sarı

  Yetkili diyor ki

  Muratpaşa Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü yetkilileri, ‘‘Özel mülkiyete ait ve imar planında park alanı olmayan alanın yeşil alan olarak tanzim edilmesi mümkün değildir’’ dedi.

  Sinyalizasyon tamamlandı

  Büyükşehir Belediyesi'nin Sakarya Bulvarı'nda oluşturduğu sinyalizasyon sistemi çalışmaya başladı. Kepez Spor Tesisleri karşısındaki kontrolsüz kavşağa kurulan ışıklı sistem ve uyarıcı tabelalar en çok semt sakinlerini sevindirdi.

  Bulvarda hemen her gün trafik kazası yaşandığını belirten çevre sakinleri, ‘‘Sinyalizasyon sisteminin kurulmasıyla rahat bir nefes aldık. Okulların açılmasıyla birlikte bulvardaki yaya trafiği de arttı. Özellikle çocuklarımız için endişeleniyorduk. Sistemin kurulması hepimizi sevindirdi’’ diye konuştu.

  Tel:(242) 243 15 55

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı