Gündem Haberleri

  Derdiniz ve Çözümleri

  Hürriyet Haber
  22.09.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Uyarıcı tabela yok

  YÜZÜNCÜ Yıl Bulvarı üzerinde Ticaret Meslek Lisesi ve Meryem Mustafa Ege İlköğretim okulları bulunuyor. Özellikle sabah ve akşam saatlerinde karşıdan karşıya geçmek isteyen öğrenciler tehlike içinde. Çünkü, burada okul bulunduğunu gösteren tek tabela yok.

  Okuldan çıkan öğrencilerin aşması gereken 100. Yıl Bulvarı'nda, sürücüler, aşırı süratli. İlkokul öğrencilerinin çocuğu ebeveynleri getirip götürüyor. Onların güvenliğini sağlayacak, sürücüleri uyaran tabelalar monte edilmesini istiyoruz.

  Emine Aktürk

  Yetkili diyor ki

  Büyükşehir Belediyesi yetkilileri, ‘‘100. Yıl'da adı geçen okul öğrencilerinin güvenli şekilde ulaşımını sağlamak amacıyla gerekli incelemeler yapılacak. Daha sonra ihtiyaç olan yerlere uyarı tabelaları monte edilecektir’’ dedi.

  Yama gibi oldu

  ASAT uzun süre önce Yüzüncü Yıl Bulvarı'nda evsel bağlantı çalışmaları yapıldı. Kazılan çukurlar çakıl taşı ve toprakla dolduruldu. Asfaltlama yapılmadı. Şimdi hemen her apartmanın önünde, insanların yürümesini zorlaştıran ve çirkin görünen taş dolu bölümler var.

  Bulvarımızda trafik oldukça yoğun, kaldırımları kullanan yaya sayısı azımsanmayacak boyutta. Yama gibi duran bu kısımların onarılmasını bekliyoruz. Böylece yayalar daha rahat yürüyecek ve görsel kirlilik ortadan kalkacak.

  Canan Tekin

  Yetkili diyor ki

  ASAT yetkilileri, ‘‘Kontrol mühendislerimiz söz konusu yerde gereken incelemeyi yapacaklar’’ diye konuştu.

  Havuzlar temizlensin

  Muratpaşa Belediyesi, Fener Mahallesi'ndeki düzenleme çalışmaları kapsamında yürüyüş yolunun kenarına iki adet süs havuzu yaptı. Havuzların içinde sudan başka her şey var. Biriken pislikler az miktardaki suyun dibinde balçık görüntüsü almış durumda.

  Diğer tarafta ise masmavi bir Akdeniz var. Muhteşem bir görüntü varken, süs havuzlarının buraya kondurulmasına anlam veremiyoruz. Ayrıca havuzların içinde biriken pislikler kötü kokuya neden oluyor. En kısa sürede havuzların içindeki atıkların boşaltılmasını istiyoruz.

  Semt sakinleri

  Yetkili diyor ki

  Muratpaşa Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü yetkilileri, ‘‘Havuzlarda rüzgar ve diğer nedenlerle pislik birikmiş olabilir. Gereken temizlik yapılacaktır’’ dedi.

  Tel:(242) 243 15 55

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı