Gündem Haberleri

  Derdiniz ve Çözümleri

  Hürriyet Haber
  19.09.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Sivrisinek bitmedi

  Muratpaşa Belediyesi, yaz mevsimi başından itibaren Yıldız Mahallesi 243 Sokak'ta topu topu dört kez ilaçlama yaptı. Mevsim sonunu yaşadığımız şu günlerde sivrisinek sorunumuz hala devam ediyor.

  Özellikle geceleri, soğuktan kaçan sivrisinekler evlerimizin odalarını dolduruyor. Uyku uyuyabilene aşk olsun! Sabaha kadar sivrisineklerle boğuşuyoruz. Kendi uyguladığımız yöntemler yeterli gelmiyor. Belediye yetkililerinden ilgi bekliyoruz.

  Cevat Yeşiltepe

  Yetkili diyor ki

  Muratpaşa Belediyesi Çevre Sağlığı Müdürlüğü yetkilileri, ‘‘Söz konusu sokak altı kez ilaçlandı. Oluşturulan 40 kişilik ekip Muratpaşa Mahallesi'nden başlayarak Meltem'e kadar tarama yapılacak. Sorunun giderilmesini sağlayacağız’’ diye konuştu.

  Enerji kesintisi

  Lara'da Astur Siteleri arkasındaki Antalya Evleri Sitesi'nde her hafta enerji kesintisi yaşanıyor. Semtimizde bulunan trafonun yaklaşık bir yıl önce başka bir yere taşındığını öğrendik. Bizler de bu süre zarfında sürekli elektrik kesintisi yaşıyoruz.

  Özellikle geçtiğimiz kış mevsiminde çok zor günler yaşadık. Elektrikli aletlerimiz hasar gördü, çocuklarımız ders çalışamaz hale geldi. Çevremizdeki siteler ışıl ışılken biz 24 saati aşan sürelerle karanlıkta kaldık. Bu yıl da aynı sorunu yaşamak istemiyoruz.

  Site sakinleri

  Yetkili diyor ki

  TEDAŞ yetkilileri, ‘‘Vatandaşlarımızın şikayetiyle ilgili olarak, söz konusu semtin bulunduğu bölgede gereken incelemeyi yapacağız’’ dedi.

  Tabela istiyoruz

  Çocuklarımız, adeta otobanı andıran Metin Kasaboğlu Caddesi'nin gerisindeki Atatürk İlköğretim Okulu'nda öğrenim görüyor. Özellikle okulun son zili çaldığında karşıdan karşıya geçmek isteyen çocuklar ne yapacağını şaşırıyor.

  Yol, okulun bulunduğu noktada kavisli. Sürücüleri uyaran hiçbir tabela yok. Aşırı süratli bir şekilde bu noktaya ulaşan araçlar çocuklarımız için büyük tehlike oluşturuyor. Belediye yetkililerinden, caddeye, okul olduğuna dair tabela ve işaretler monte edilmesini istiyoruz. Zeynep Özdemir

  Yetkili diyor ki

  Büyükşehir Belediyesi yetkilileri, ‘‘Belediyemize bağlı Trafik Şube Müdürlüğü söz konusu yerde incelemeler yapacak. Bu incelemenin ardından ihtiyaç olan yerlere ilgili tabelalar dikilecektir’’ diye konuştu.

  Bariyerler kaldırılsın

  Kaleiçi Mescit Sokak uzun süre önce bariyerler ile ikiye bölündü. Uygulamanın amacı: Araç sürücülerinin kaldırım kenarına park etmelerini önlemekti. Fakat, uygulama bu amaca ulaşamadı. Bilakis daha başka problemler ortaya çıktı.

  Bariyerlerin uzunduğu komik ölçülerde. Sokağa giren araç sürücüleri çoğunlukla bariyerlere çarpıyor, ne yazık ki birçoğu kırık. Üstelik çok çirkin bir görüntü var. Hemen her gün gürültüyle yerimizden fırlıyoruz. Bariyerlerin kaldırılmasını istiyoruz.

  Türkan Solmaz

  Yetkili diyor ki

  Büyükşehir Belediyesi yetkilileri, ‘‘Mescit Sokak'ı ikiye bölen bariyerlerin kaldırılması konusunda gerekli araştırmalar yapılacaktır’’ dedi.

  Tel:(242) 243 15 55

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı