Gündem Haberleri

  Derdiniz ve çözümleri

  Hürriyet Haber
  18.09.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Hazırlayan: İlkay MANIŞ

  Balbey labirenti

  BÜYÜKŞEHİR Belediyesi, Balbey Mahallesi'nde yaptığı çalışmalar ile bu semti Antalya'ya tekrar kazandırdı. Çalışmalar tamamlanınca, sokakların otopark olarak kullanılmaması için yeni bir uygulama hayata geçirildi: Mecburi İstikamet uygulaması.

  Balbey Mahallesi'ne giren araç belli bir güzergahı takip ederek bu semtten çıkıyor. Ancak, Vakıf Hastanesi arkasında 426. Sokak'tan mahalleye giren araçlar İsmetpaşa Caddesi'ndeki noktadan çıkış yapamıyor. Bu yüzden de insanlar sanki bir labirette dolanıp duruyor. Abdullah Uyaroğlu

  Yetkili diyor ki

  Büyükşehir Belediyesi yetkilileri, ‘‘Balbey Mahallesi'nde trafik uygulamasıyla ilgili olarak Yönlendirme Haritaları çalışmaları devam ediyor. Bu çalışmalar tamamlanınca mahallenin giriş noktalarına, trafik istikametleriyle ilgili Bilgilendirme Haritaları asılacaktır’’ dedi.

  POSTADA GECİKME

  Düdenbaşı Mahallesi'nde ikamet ediyoruz. Sıkıntımız: Posta gönderilerinin elimize geç ulaşması ve hiç ulaşamaması. Bunun yanı sıra benim postaladığım gönderiler de yerine ulaşmıyor. 26 Ağustos tarihinde gönderilen bir mektup ne yazık ki postada kayboluyor.

  Konuyla ilgili olarak yetkili kişilere ulaştım. Bana posta dağıtıcısını bulmam gerektiğini söylediler. Bunun dışında başka bir çalışma yapamayacaklarını belirttiler. Cemil Kasap

  Yetkili diyor ki

  Posta İşletme Başmüdürlüğü yetkilileri, ‘‘Posta dağıtımı konusunda hassas davranıyoruz. Konuyla ilgili şikayetleri mutlaka değerlendiriyoruz. Adı geçen semtte yaşanan sorunun giderilmesi için gereken çalışmayı yapacağız’’ diye konuştu.

  Belediye ilgisiz

  Antalya'nın merkezi semtlerinden biri de Yüksekalan Mahallesi. Eski Doğu Garajı ve Mevlana Caddesi ile bağlantılı olan semtimize gereken ilgi gösterilmiyor. Konut olarak kullanılmayan, mezbeleliğe dönmüş gecekondular semtimizin genel görüntüsünü bozuyor.

  SANKİ DAĞ BAŞI

  Bunun yanı sıra yılan, fare ve diğer haşereler semtimizde cirit atıyor. Sanki bir turizm merkezinde değil, dağ başında yaşıyoruz. Antalya'nın diğer semtlerine olduğu gibi Yüksekalan Mahallesi'ne de ilgi gösterilmesini bekliyoruz.

  Semt sakinleri

  Yetkili diyor ki

  Muratpaşa Belediyesi yetkilileri, ‘‘Vatandaşlarımızın şikayetiyle ilgili olarak gereken incelemeyi yapacağız’’ diye konuştu.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı