Gündem Haberleri

  Derdiniz ve çözümleri

  Hürriyet Haber
  14.09.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Hazırlayan İlkay MANIŞ

  Yol köstebek yuvası

  Konuksever Mahallesi'ndeki Emrah Caddesi köstebek yuvasından farksız. Yaklaşık iki yıl önce konuyla ilgili şikayetimizi mahalle muhtarına ilettik. O günden bu yana sorunun çözümüne yönelik hiçbir çalışma yapılmadı. Yol boyunca bulunan çukurlar sık sık trafik kazaları yaşanmasına neden oluyor.

  Araçların ön düzeninde arızalar oluşuyor. Caddedeki trafik yoğunluğu hiç de azımsanacak boyutta değil. Caddemizin ihtiyaca cevap verebilecek şekilde asfaltlanmasını bekliyoruz. Oğuz Akgün

  Yetkili diyor ki

  Muratpaşa Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü yetkilileri, ‘‘Bu bölgede kanalizasyon ile ilgili faaliyetler olduğundan, semt sakinlerinin talebi, bu çalışmalar sonrasında değerlendirilecek’’ dedi.

  Uyku haram oldu

  Antalya gibi bir turizm kentinde, ne yazık ki, yakarca ve sivrisinek sorunuyla boğuşuyoruz. Teomanpaşa Mahallesi 2237 Sokak'ta oturan bizlere uyku haram oluyor. Yaz mevsiminin büyük bölümünde sık sık ilaçlama yapılıyordu.

  Fakat, uzun süredir düzenli ilaçlama yapılmıyor. Bu yüzden ne gündüz ne gece evimizde rahat oturamıyoruz. Bizim uyguladığımız çözüm yöntemleri de yeterli gelmiyor. Belediye yetkililerinden sivrisinek ve yakarca sorununa çözüm getirmesini bekliyoruz.

  Gülten Korkmaz

  Yetkili diyor ki

  Kepez Belediyesi Temizlik İşleri Müdür Yardımcısı Mustafa Callak, ‘‘Program dahilinde haftalık ilaçlama devam ediyor. Şikayet konusu bölgeye ekip göndereceğiz’’ dedi.

  Park istiyoruz

  OturduĞumuz Yeşilbahçe Mahallesi 1450 Sokak'ta çocuk parkı için ayrılmış geniş bir arazi bulunuyor. Yabani otların boy attığı arazide parktan başka her şey var. Uzun süredir belediyenin konuyla ilgili hiçbir girişimi olmadı.

  Çocuklarımız, ne yazık ki oyun alanı olarak sokakları kullanıyor. Belediye yetkililerinden arazinin değerlendirilmesini, semtimize çocuk parkı olarak kazandırılmasını bekliyoruz.

  Raşit Büyükbaşaran

  Yetkili diyor ki

  Muratpaşa Belediyesi Park Bahçeler Müdürlüğü yetkilileri, ‘‘Mahalle sakinlerinin isteği, park yapımıyla ilgili program çerçevesinde değerlendirilecektir’’ diye konuştu.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı