Gündem Haberleri

  Derdiniz ve Çözümleri

  Hürriyet Haber
  07.09.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Kapak yerine takıldı

  Köşemizde yayınlanan haber üzerine Cumhuriyet Caddesi'ndeki logarın kapağı yerine monte edildi. Büyükşehir Belediyesi, kış mevsimine hazırlık amacıyla caddedeki logarı temizlemiş ve bir süre açık bırakmıştı. Kalekapısı karşısında açık bırakılan logar trafiği olumsuz yönde etkilenmişti.

  Üstelik açık logar görüntü kirliliğine de neden oluyordu.

  Yetkili diyor ki

  Çevre esnafı, çalışmaların tamamlanmasına sevindiklerini belirterek, ‘‘Açık logarın kapatılmasıyla hem çirkin görüntü sona erdi hem de sürücüler rahat nefes aldı’’ diye konuştu.

  Kaldırım ortasında

  Antalya'nın genelinde, özellikle gecekondu semtlerinde, trafik akışının veya kaldırımların ortasında elektrik direkleri bulunuyor. Durum böyle olunca yayalar sürekli zikzak çizerek yürüyor. Bu da istenmedik kazalara neden oluyor. Oturduğumuz Turgut Reis Caddesi'nde de yayaların kullandığı alanlarda elektrik direkleri var. Bunların kaldırılmasını istiyoruz. Ümit Demir

  Yetkili diyor ki

  TEDAŞ Teknik Müdür Yardımcısı Ali Rıza Aygün, ‘‘İmar çalışmaları neticesinde elektrik direkleri uygun olmayan yerlerde kalıyor. Ancak, konuyla ilgili şikayetleri takip ediyoruz, bu tip sorunların giderilmesi için çalışmalarımız sürüyor’’ diye konuştu.

  Asfalt tamam

  KöŞemİzde yer alan haberler üzerine Muratpaşa Belediyesi, eski Lara yolunda asfaltlama çalışması yaptı. Belediyenin yürüttüğü kazı çalışmalarının hızla tamamlanması neticesinde asfaltlanan yol, vatandaşları toz çilesinden kurtardı.

  Yetkili diyor ki

  Semt sakinleri, ‘‘Kazılar başlayınca kapı-pencere açamaz olmuştuk. Toz yüzünden zor günler geçirdik. Asfaltlama çalışması hepimizi sevindirdi. İlgililere teşekkür ediyoruz’’ dedi.

  Bakım yapılmıyor

  Kentimizde araç trafiğinin en yoğun olduğu yerlerden birisi de Dumlupınar Bulvarı. Yerli ve yabancı birçok insan bulvarı görüyor. Buradaki refüjlerin hali ne yazık ki içler acısı. Sararmaya yüz tutmuş bitkiler, yabani otlar ve kaya parçalarının bulunduğu; çöplük gibi kullanılan refüjler bakıma hasret. Burayı çevreleyen tel örgüler de oldukça yıpranmış durumda. Böylesi bir manzarayı Antalyamız'a hiç yakıştıramıyoruz. Gereken bakım ve temizlik ne zaman yapılacak?

  Türkan Atalay

  Yetkili diyor ki

  Büyükşehir Belediyesi yetkilileri, ‘‘Orta refüjlerin bakımı belli program çerçevesinde yapılmaktadır. Dumlupınar Bulvarı'nda da düzenleme ve bakım faaliyetleri 2001 yılı programı çerçevesinde gerçekleştirilecektir’’ dedi.

  Tel:(242) 243 15 55

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı