Gündem Haberleri

  Derdiniz ve Çözümleri

  Hürriyet Haber
  06.09.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Taş cenneti

  Kentİmİzde trafiğin en yoğun olduğu yerlerden biri de Vatan Bulvarı. Bulvarı kullanan araç kadar insan sayısı da fazla. Ne yazık ki, kaldırımlar yayalar için yeterli değil. Özellikle Toprak Mahsulleri Ofisi depolarının önündeki kaldırım taş cennetinden farksız.

  Burada yürümek canbazlık yapmakla eşdeğer. Özellikle bayanlar çok zorlanıyor. Kaldırımda düşenlerin sayısı hiç de az değil. Belediyeden, defalarca gerekli düzenlemenin yapılmasını istedik. Ancak, ses seda çıkmadı.

  Durmuş Çetin-Halit Gökay

  Yetkili diyor ki

  Muratpaşa Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü yetkilileri, ‘‘Bölge sakinlerinin konuyla ilgili şikayetini değerlendireceğiz. Sorunun giderilmesine çalışacağız’’ dedi.

  Sanki otopark

  Tahılpazarı Mahallesi 466. Sokak, özel otopark gibi kullanılıyor. Kentin göbeğindeki bu sokakta oldukça yoğun trafik var. Park etmenin yasak olduğunu duyuran tabelalar bulunuyor. Buna rağmen araç sürücüleri sokağı park yeri gibi kullanıyor.

  Öyle ki, sokakta ancak bir araba geçecek kadar yer kalıyor. Diğer semtlerde işyeri olanlar bile bu sokağa gelip araba park ediyor. Şikayetlerimizi ilgili yerlere iletiyoruz. Fakat, sorunumuza çözüm getirilmedi. Sokak sakinleri

  Yetkili diyor ki

  Trafik Denetleme Şube Müdürü Hüseyin Kızık,‘Tahılpazarı Mahallesi 466. Sokak'ın otopark olarak kullanılmasıyla ilgili şikayeti değerlendireceğiz. ’ diye konuştu.

  Direk çirkinliği

  Yat Limanı, çoğu vatandaşımız ve turistler için vazgeçilmez bir güzellik. Hemen her gün, özellikle yaz aylarında, yüzlerce insan bu mekanı ziyaret ediyor. Geçtiğimiz günlerde buraya yakışmayan bir görüntü dikkatimi çekti.

  Yat Limanı'na inen yol üzerindeki bir elektrik direği oldukça aşınmış. Direği örten beton kısımlar dökülmüş ve demirler ortaya çıkmış. Gerçekten çok çirkin bir mazara. İlgililerin gerekli girişimlerde bulunmasını bekliyoruz. Didem Akın

  Yetkili diyor ki

  TEDAŞ Teknik Müdür Yardımcısı Ali Rıza Aygün, ‘‘Söz konusu yerde bulunan elektrik direğinin durumu hakkında gereken incelemeyi yapacağız’’ diye konuştu.

  Ralli yapıyorlar

  Avni Tolunay Caddesi ve çevresinde oturan vatandaşlar olarak hem ruh sağlığımız hem de can güvenliğimiz açısından endişeliyiz. Geçen yıl caddemizin genişletilmesinden sonra araç sürücüleri, bu yolda adeta ralli yapmaya başladı. Hız denemeleri beraberinde gürültüyü getiriyor.

  Özellikle Cengiz Topel İlköğretim Okulu'nda okuyan çocuklarımız için endişeliyiz. Uygar bir ülkede, şehir içi bir yolda, bu kadar sürat yapılmasının engellenememesi bizi düşündürüyor. İsteğimiz hız tümsekleri oluşturularak bu soruna çözüm getirilmesi.

  Semt sakinleri

  Yetkili diyor ki

  Trafik Denetleme Şube Müdürü Hüseyin Kızık, ‘‘İlgili yasa gereği caddelere hız tümseği yapılması yasak. Okulların açılmasını göz önünde bulundurarak, bu cadde ve civarında denetimlerimizi sıklaştıracağız’’ dedi.

  Tel:(242) 243 15 55

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı