Gündem Haberleri

  Derdiniz ve çözümleri

  Hürriyet Haber
  04.09.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Hazırlayan: İlkay MANIŞ

  Defalarca kazıldı

  GÜRSU Mahallesi Özemek Sitesi A Blok önünden geçen 551 Sokak, bir yıl içinde 5'inci kez kazılıyor. Delik deşik olmaktan kurtulamayan sokağımızda kum ve çakıl yığınları var. Belediye yetkilileri bağlantıların bulunamadığı için sorun yaşandığını belirttiler.

  Burada açılan devasa çukurun çevresinde hiçbir güvenlik önlemi yok. İçi su dolu çukur özellikle çocuklar için büyük tehlike oluşturuyor. Bunun yanı sıra, kazı çalışmalarının ne zaman biteceğini merak ediyoruz. Bu çile ne zaman sona erecek?

  <ı>Perihan Arzık

  Yetkili diyor ki

  Büyükşehir Belediyesi yetkilileri, ‘‘551 Sokak'ta onarım çalışması yapılmaktadır. Bugüne kadar beton için beklenildi. Anılan bölgedeki çukur en kısa sürede kapatılacaktır’’ dedi.

  Kentte varoş

  Bayındır Mahallesi 346 Sokak'ta yaklaşık 400 metrelik alanda gecekondular bulunuyor. İmar planında park alanı olarak görünen bu yerdeki gecekonduların, tam beş yıldır, yıkılacağı söyleniyor.

  Fakat, yıllardır konuyla ilgili hiçbir girişimde bulunulmuyar. Kent merkezinde varoş görüntüsü oluşturan gecekondu topluluğu Antalyamız'a hiç yakışmıyor. Belediye yetkililerinden sorunun giderilmesine yönelik gerekli çabayı göstermesini bekliyoruz.

  <ı>Atilla Saraçoğlu

  Yetkili diyor ki

  Muratpaşa Belediyesi yetkilileri, ‘‘Konuyla ilgili görüşmeler sürüyor. Sorunun çözümüne yönelik çalışmalarımız devam etmektedir’’ diye konuştu.

  Minibüse tabela

  Antalya'da yaşayan vatandaşların büyük çoğunluğu şehir içi ulaşımda minibüsleri kullanıyor. Minibüslerin gideceği semtlerin isimleri ön camdaki tabelada bulunuyor. Bu tabelaların arka cama da asılmasının vatandaşlar açısından çok faydalı olacağını düşünüyorum.

  Çünkü, hemen hergün dolmuşların arkasından koşarak, nereye gittiğini öğrenmeye çalışan vatandaşlarla karşılaşıyoruz. Böyle bir uygulama hem yurttaşlarımız hem de minibüs şoförleri açısından olumlu olacaktır. <ı>Ömer Çetin Genç

  Yetkili diyor ki

  Büyükşehir Belediyesi yetkilileri, ‘‘Toplu taşıma araçlarının izleyecekleri güzergahları anlatan numaralı sisteme ilişkin çalışmalarımız sürüyor’’ diye konuştu.

  Üç yıldır bekliyoruz

  Antalya kent merkezindeki semtlerden biri olan Çaybaşı Mahallesi'nde, üç yıldır asfaltlanmayan bir sokakta oturuyoruz. Yaklaşık üç yıl önce açılan sokağımız toz-toprak içinde. Kış aylarında çamurun içinde kalıyoruz, yaz gelince de toz çilesi çekiyoruz.

  Belediyeye defalarca başvuruda bulunduk, ancak sesimize kulak veren olmadı. Sokağımız kendi haline terk edildi. Sanki bir turizm kentinde değil, dağ başındaki köyde yaşıyoruz.

  <ı>Sokak sakinleri

  Yetkili diyor ki

  Muratpaşa Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü yetkilileri, ‘‘Çaybaşı Mahallesi 1339 Sokak ile ilgili asfalt talebi, asfaltlama programı içerisinde değerlendirilecektir’’ şeklinde konuştu.

  Caddeler güzelleşti

  Cumhuriyet Caddesi'ndeki bitkileri budama çalışmalarına başladı. Refüjlerde, kaldırım kenarlarında bulunan ağaçların ve süs bitkilerinin kurumuş bölümlerinin kesilmesiyle caddeler daha güzel bir görünüme kavuştu.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı